FANDOM


Iaitur (Timur) - uczestnik Konkursu EuroSongs. Zadebiutował w 229. EuroSongs jako manager

Isl Islandii z piosenką Stormur Sigura Rósa. Pierwszy raz wygrał już podczas swojego trzeciego udziału (Smith & Thell - Szwecja), jednak na drugie zwycięstwo przyszło czekać około półtora roku, bowiem drugi raz udało się zwyciężyć podczas 287. edycji z piosenką Karin Park z Norwegii. Wywiad z uczestnikiem dostępny TUTAJ.


EuroSongs

Państwa w EuroSongs

Edycje

Kraj

229.-230. Isl Islandia
231. Swe Szwecja
232. Gbr Wielka Brytania
233. Esp Hiszpania
234. Gbr Wielka Brytania
235. Alb Albania
236. Isl Islandia
237. Ukr Ukraina
238. Rou Rumunia
239. Prt Portugalia
240. Nor Norwegia
241. Prt Portugalia
242. Tur Turcja
243. Mlt Malta
244. Arm Armenia
245.- 246. Swe Szwecja
247. Tur Turcja
248. Deu Niemcy
249. Pol Polska
250. Rou Rumunia
251. Pol Polska
252. Esp Hiszpania
253. Pol Polska
254. - 255. Isl Islandia
256. Mda Mołdawia
257. - 258. Swe Szwecja
259. Esp Hiszpania
260. Irl Irlandia
261. Svn Słowenia
262. Irl Irlandia
263. Grc Grecja
264. Pol Polska
265. Prt Portugalia
266. Che Szwajcaria
267. Ltu Litwa
268. Dnk Dania
269. Irl Irlandia
270. Bgr Bułgaria
271. Bel Belgia
272. Est Estonia
273. Swe Szwecja
274. Prt Portugalia
275. Lva Łotwa
276. Nor Norwegia
277. Mco Monako
278. Lva Łotwa
279. Che Szwajcaria
280. Isr Izrael
281. Nld Holandia
282. Pol Polska
283. Nld Holandia
284. - 285. Nor Norwegia
286. Che Szwajcaria
287. Nor Norwegia
288. China Chiny
289. X
290. X

Udziały w EuroSongs

Edycja Wykonawca Piosenka Półfinał Finał Nagrody
Punkty Miejsce Punkty Miejsce
229. IslSigur Rós Stormur X X 28 16

-

230. IslSteed Lord 123 If You Want Me X X 71 6 Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii największy freak
231. SweSmith & Thell ROW X X 120 1 Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii złota gwiazda
232. GbrLaura Mvula Phenomenal Women X X 76 4

-

233. EspBebe Malo X X 12 23 Nagroda im. Lubelskiego Fulla
234. GbrPaloma Faith Agony X X 74 7

-

235. AlbFlaka Krelani Funky Funk 23 15 X X -
236. IslSteed Lord Precognition 39 11 X X -
237. UkrONUKA Around Me 60 6 86 13 -
238. RouMikhail Mironov Dance Machine 93 4 103 11 -
239. PrtPaloma Faith Trouble With My Baby 69 7 84 14 Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii najlepszy głos kobiecy
240. NorIne Hoem Heaven is a Place on Earth 98 1 95 9 Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii najlepszy głos kobiecy
241. PrtPaloma Faith Ready for the Good Life 18 19 X X -
242. TurLara Di Lara Sıradan Dediğin 57 12 X X Nagroda im. Luttenberger*Klug
243. MltNoemi Amen 54 11 X X

-

244. ArmAratta Ethno Jazz Band Ton Guka 23 19 X X Nagroda im. Lubelskiego Fulla
245. SweMiriam Bryant Black Car 51 13 X X

-

246. SweLÉON Surround Me 121 4 94 7 -
247. TurLara Di Lara Neler Neler Automatyczny finalista Automatyczny finalista 11 20 -
248. DeuAnkathie Koi Little Hell 91 9 73 12 -
249. PolUrszula Dudziak Balkan Dance 22 19 X X -
250. RouMikhail Mironov Travel 44 14 X X -
251. PolKARI Talk To Me X X 34 20 -
252. EspPaloma Faith Warrior 42 17 X X -
253. PolBisquit Nagi Król 28 20 X X -
254. IslBaggalútur ft. Salka Sól Grenja 32 15 X X Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii największy freak; Nagroda im. Lubelskiego Fulla
255. IslSteed Lord Hear Me Now 33 17 X X -
256. MdaRuth Koleva What you say to a girl? 30 12 X X -
257. SweThe Fjords Alchemy 127 3 92 5
258. SweIne Hoem Moonbird X X 79 10 -
259. EspBrequette Cassie Up To You X X 47 14 -
260. IrlLYRA Broken Down X X 74 10 -
261. SvnAmaya CHASE ME X X 34 18 -
262. IrlLYRA Whitelady X X 77 7 Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii złota gwiazda
263. GrcPapercut Not the End X X 61 12 -
264. PolThe Party Is Over Chaos X X 14 21 -
265. PrtIsaura I Need Ya X X 28 18 -
266. CheAlban Lico Dilemme De Nuit X X 62 9 -
267. LtuJusts Have it all X X 35 16 -
268. DnkMikala We Got It X X 28 20 -
269. IrlAFSHeeN & Rebecca Ferguson Uncrazy X X 31 21 -
270. BgrRuth Koleva Tokyo 33 16 X X -
271. BelBlanche Wrong Turn 96 4 75 9 -
272. EstKasia Moś ft. Norma John Wild Eyes X X 90 4 -
273. SweDotter Heatwave X X 54 14 -
274. PrtIsaura Lost X X 23 22 -
275. LvaFranco Franco By The Lake X X 54 14 -
276. NorJanice Love You Like I Should X X 54 11 -
277. McoMyles Sanko Just Being Me X X 25 21 -
278. LvaMIONIA The Garden X X 12 21 -
279. CheKADEBOSTANY Rising Empire X X 37 18 -
280. IsrSivan Talmor Dancing 84 7 71 9 -
281. NldJennie Lena SHINE Automatyczny finalista Automatyczny finalista 26 19 -
282. PolTOLA Atmosphere 78 10 60 12 -
283. NldAnouk Het is klaar X X 26 17 Nagroda Brązowa Gęś; Nagroda GoldStar AWARDS w kategorii najlepszy teledysk
284. NorSabina Ddumba Small World 78 10 50 15 -
285. NorEmilie Adams Essence Of Us X X 86 6 -
286. CheDANA Speak Up X X 41 14 -
287. NorKarin Park Blue Roses X X 104 1 -
288.

ChinaJane Zhang

Dust My Shoulders Off X X
289.
290.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.