Naše hudba - naše srdca | |
---|---|
Logo 70. ESs | |
Data rozpoczęcia | 8. grudnia 2012 |
Data Zakończenia | 22. grudnia 2012 |
Organizatorzy | James *Daniel* |
Kraj | Czechy |
Miasto | Praga |
Półfinały | |
Debiut | Brak |
Powrót | Belgia Mołdawia Serbia Włochy |
Rezygnacja | Estonia Holandia Niemcy |
Łącznie | 30 |
Zwycięzca | James |
Zwycięski kraj | Szwajcaria |
Wykonawca | Kadebostany |
Tytuł piosenki | Walking With a Ghost |
Ilość punktów | 141 |
◄69. ESs • 71. ESs► | |
70. EuroSongs odbyła się w Czechach. Była to edycja krajowa.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem 70. EuroSongs został *Daniel*.
Terminarz[]
8.12 - 13.12 (18:00) || ZGŁOSZENIA 13.12 (19:30) - 18.12 (18:00) || GŁOSOWANIE PÓŁFINAŁOWE 18.12 (18:00) || WYNIKI PÓŁFINAŁU/ÓW 18.12 (20:00) - 22.12 (17:00) || GŁOSOWANIE FINAŁOWE 22.12 (17:00) || WYNIKI FINAŁU
Zgłoszone kraje[]
01. *Daniel* |
16. Khalmari |
Półfinał[]
W półfinale wzięło udział 20 państw. 10 z nich awansowało do finału.
Uczestnik |
Kraj |
Wykonawca |
Tytuł piosenki |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Azet | Norwegia | Röyksopp & Susanne Sundfør | Running to the sea | 158 | 01 |
Dżek | Litwa | GJan | Tattoo | 152 | 02 |
Kowal | UK | MIKA | Underwater | 131 | 03 |
Khalmari | Izrael | Natan Goshen | Eifo At | 128 | 04 |
DesperadoS | B. i Herc. | Pamela Ramljak | Mamin Sin | 101 | 05 |
FiFi | Dania | Replite Youth | Speeddance | 95 | 06 |
Darooo91 | Polska | Ewelina Lisowska | Elizabethan Woman | 93 | 07 |
Mateusz | Irlandia | Royseven | Walls | 93 | 08 |
Wredny Olek | Grecja | Sundayman | Saved | 85 | 09 |
rafisko | Włochy | Alexia | A volte si a volte no | 85 | 10 |
Domiiin | Albania | Alban Skenderaj | Refuzoj | 77 | 11 |
Abzel | Finlandia | Aino Venna | Suzette | 71 | 12 |
Escfan | Monako | Dido | Burnin love | 64 | 13 |
eirean | Czarnogóra | Hana Cakuli & Kushtrim Hoxha | Kopshti | 64 | 14 |
Strange | San Marino | Drink To Me | Disaster Area | 48 | 15 |
Kol | Islandia | ÍRiS | Daybreak | 47 | 16 |
Yamoto | Mołdawia | Zdob şi Zdub | DJ Vasiliy | 44 | 17 |
Silver | Belgia | Milow | She Might She Might | 44 | 18 |
Kacper | Słowenia | Siddharta | Neon | 33 | 19 |
da-vinci | Serbia | Jelena Tomasevic | Ne Dam Na Tebe | 69 | DSQ |
Finał[]
Uczestnik |
Kraj |
Wykonawca |
Tytuł piosenki |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
James | Szwajcaria | Kadebostany | Walking with a Ghost | 141 | 01 |
Azet | Norwegia | Röyksopp & S. Sundfør | Running to the sea | 128 | 02 |
Kowal | UK | MIKA | Underwater | 125 | 03 |
Dżek | Litwa | GJan | Tattoo | 122 | 04 |
FiFi | Dania | Reptile Youth | Speeddance | 114 | 05 |
Tomek | Francja | Rover | Aqualast | 88 | 06 |
Rafisko | Włochy | Alexia | A volte si a volte no | 86 | 07 |
Wredny Olek | Grecja | Sundayman | Saved | 84 | 08 |
DesperadoS | B. i Herc. | Pamela Ramljak | Mamin sin | 75 | 09 |
Khalmari | Izrael | Natan Goshen | Eifo At | 74 | 10 |
Max91 | Hiszpania | Bebe | Siempre Me Quedara | 67 | 11 |
Darooo91 | Polska | Ewelina Lisowska | Elizabethan Woman | 66 | 12 |
MyZone | Szwecja | Pearl Fiction ft. M. Dahlström & S. Storm |
Stories From A Purple Soul | 64 | 13 |
Castiel | Luksemburg | Eternal Tango | Ronny Roy Johnson | 62 | 14 |
Vico | Chorwacja | Jelena Rozga | Solo Igracica | 56 | 15 |
Mateusz | Irlandia | Royseven | Walls | 51 | 16 |
Kit | Portugalia | Nelly Furtado | Waiting for the night | 46 | 17 |
szymon96 | Austria | Luttenberger*Klug | Fliegen | 36 | 18 |
JoelJoen | Macedonia Płn. | Tuna | I Asaj | 35 | 19 |
*Daniel* | Czechy | Lenka | Sad Song | 46 | DSQ |
Nagrody[]
Nagrodę im. Lubelskiego Fulla dla najgorszej piosenki otrzymała:
Mołdawia Zdob si Zdub DJ Vasiliy
Nagrodę im. Luttenberger*Klug, dla piosenki, która niezasłużenie odpadła w półfinale otrzymała:
Finlandia Aino Venna Suzette
Nagrodę publiczności za najlepszą piosenkę edycji otrzymała:
Balkan Music Awards 17, dla najlepszej bałkańskiej piosenki otrzymuje:
Chorwacja Jelena Rozga Solo Igracica
9. Festiwal Bałtycki, dla najlepszej piosenki znad Bałtyku otrzymała:
Litwa GJan Tattoo
Zwycięzcą plebiscytu OGAE Reszta świata został/-a: Grecja Sundayman - Saved
Nagrody organizatora[]
Najlepsza Piosenkarka:
Bośnia i Hercegowina Pamela Ramljak
Najlepszy Duet/Zespół:
Szwecja Pearl Fiction feat. Malin Dahlstrom & Stefan Storm
Najlepszy Piosenka:
Chorwacja Solo Igracica
Najlepszy Manager:
Islandia Kol
Szwajcaria James
Macedonia Płn. JoelJoen
Luksemburg Castiel
Litwa Dżek
Chorwacja Vico
Miss Edycji:
Chorwacja Jelena Rozga
Nagroda Pocieszenia:
Albania Alban Skenderaj - Refuzoj
Islandia ÍRiS - Daybreak
Czarnogóra Hana Cakuli & Kushtrim Hoxha - Kopshti
Nagroda specjalna od organizatora:
Słoneczna Dziołcha ze Słowacji - Kristina i jej współtowarzysz życiowy Dżek.
Linki zewnętrzne[]