Sounds of music could be heard Dobiegły nas dźwięki muzyki Добегали нас звуки музыки | |
---|---|
Logo 7. ESs | |
Data rozpoczęcia | 3. maja 2010 |
Data Zakończenia | 14. maja 2010 |
Organizatorzy | Dex Rarytas28 |
Kraj | Białoruś |
Miasto | Mińsk |
Półfinały | |
Debiut | Estonia |
Powrót | Dania Serbia |
Rezygnacja | Belgia |
Łącznie | 25 |
Zwycięzca | Dex |
Zwycięski kraj | Armenia |
Wykonawca | Inga & Anush |
Tytuł piosenki | Menq Enq Mer Sarere |
Ilość punktów | 155 |
EuroSongs | |
◄6. ESs • 8. ESs► | |
7. edycja EuroSongs odbyła się w stolicy Białorusi - Mińsku.
Była to edycja krajowa.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem siódmej edycji konkursu został Rarytas28.
Terminarz[]
- 3.05: start preselekcji i przyjmowania zgłoszeń
- 9.05 (godz. 20:00): zakończenie preselekcji i przyjmowania zgłoszeń
- 9.05 (godz. 22:00): rozpoczęcie głosowania
- 14.05 (godz. 20:00): zakończenie głosowania
- 14.05 (godz. 21:00): finał 7. edycji EuroSongs
Uczestnicy[]
W 7. EuroSongs wzięło udział 25 osób.
Zgłoszone kraje[]
01. Absence |
13. Freezer |
Finał[]
Uczestnik |
Kraj |
Wykonawca |
Tytuł piosenki |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Dex | Armenia | Inga & Anush | Menq Enq Mer Sarere | 155 | 01 |
Nieznajomy | Albania | Miriam Cani | Mos Me Ndal | 138 | 02 |
DABI | Niemcy | Krypteria | Liberatio | 126 | 03 |
Walder | Francja | Camelia Jordana | Non Non Non | 106 | 04 |
Matkon16 | Finlandia | Haloo Helsinki | Ei Eerika pääse taivaaseen | 96 | 05 |
David | Czarnogóra | Milena Vucic | Luce | 76 | 06 |
MiRoL | Węgry | Csilla | Ballag Már | 75 | 07 |
ESCfan91 | Grecja | Helena Paparizou | Eisai I Foni | 63 | 08 |
DarkChronicles | Wielka Brytania | Angtoria | Confide In Me | 60 | 09 |
BzyK | Ukraina | Ani Lorak | Solntse | 60 | 10 |
Jax | Rosja | Pravda | A Ty | 60 | 11 |
Lisovsky | Słowacja | Zuzana Smatanová | Daj Ruku Do Mojej Ruky | 60 | 12 |
Dancing_Kai | Szwecja | Oh Laura | Release Me | 52 | 13 |
Abzel | Islandia | Dísa | Temptation | 47 | 14 |
Fifi95 | Dania | Linda Andrews | Det Bedste Til Sidst | 42 | 15 |
SecretViolence | Norwegia | DonkeyBoy | Awake | 41 | 16 |
Uhkus | Estonia | Mari-Leen | Suure Lina Inglid | 39 | 17 |
Freezer | Cypr | Mihalis Hatzigiannis | Emeis Oi Dyo San Ena | 35 | 18 |
Tomek | Portugalia | Flor-de-Lis | Maria | 32 | 19 |
Absence | Szwajcaria | Stefanie Heinzmann | Revolution | 28 | 20 |
Kamilx22 | Luksemburg | Manny | Tic Toc | 20 | 21 |
AzetexD | Polska | Furia Futrzaków | Serce Robota | 17 | 22 |
Kowal | Serbia | Emina Jahovic & Dino Merlin | Med | 11 | 23 |
Adriaan | Macedonia Płn. | Gorgi Krstevski | Posilni Od Se | 07 | 24 |
Rarytas28 | Białoruś | MmadCatz | Flying Love | 04 | 25 |
Nagrody specjalne[]
Nagrody organizatora[]
Dnia 11. maja odbyło się uroczyste rozdanie nagród specjalnych w siedmiu kategoriach:
- NAJLEPSZA WOKALISTKA: Miriam Cani
- NAJLEPSZY WOKALISTA: Manny
- NAJLEPSZY ZESPÓŁ/DUET: Krypteria
- NAJLEPSZY TELEDYSK: Ani Lorak
- NAJLEPSZE PRESELEKCJE: Megasztar!
- NAJLEPSZA ODMIENNOŚĆ: Inga & Anush
- NAJLEPSZE ODKRYCIE MUZYCZNE: Zuzanna Smatanova
Linki zewnętrzne[]