FANDOM


Aktualne wikia

Uwaga! Artykuł ten jest aktualizowany na bieżąco.
Informacje w nim zamieszczone mogą się zmienić.

Separator wiki

4. EVA

Mlt Valletta

6. EVA

EVA2019 banner
Separator wiki

Eurosongs wikia logo2018
5. Eurovision Video Awards
EVA2019 logo
logo EVA 2019
Data rozpoczęcia 1 maja 2019
Data Zakończenia 21 maja 2019
Organizatorzy dabi.
Kraj Mlt Malta
Miasto Valletta
Zwycięzca TBA
Zwycięski kraj TBA
Wykonawca TBA
Tytuł piosenki TBA
EVA logotyp min
4. EVA  •  6. EVA
Website icon eurosongs wiki Odkrywaj icon eurosongs Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


5. Eurovision Video Awards zorganizowany zostanie w maju 2019.

Piąta edycja EVA odbędzie się w Mlt Valletcie, za sprawą zwycięstwa Christabelle w poprzedniej edycji Konkursu.

Terminarz

  • 01.05.2019 - losowanie grup
  • 01.05.2019 - 05.05.2019 - głosowanie w grupie 1.
  • 05.05.2019 - 09.05.2019 - głosowanie w grupie 2.
  • 09.05.2019 - 13.05.2019 - głosowanie w grupie 3.
  • 13.05.2019 - 17.05.2019 - głosowanie w grupie 4.
  • 17.05.2019 - 21.05.2019 - głosowanie finałowe

Etap grupowy

Koszyki

Trzydzieści cztery państwa uczestniczące w 5. Eurovision Video Awards podzielone zostały na sześć koszyków w oparciu o ich położenie geograficzne i podobieństwa kulturowe.

1 maja 2019 przeprowadzone zostało losowanie grup, które transmitowane było za pośrednictwem streamingu, który nadawany był na żywo przez Instagrama.

Koszyk 1 Koszyk 2 Koszyk 3
Koszyk 4 Koszyk 5 Koszyk 6

Grupy

Podczas relacji na żywo wylosowane zostały grupy oraz kolejność występów.

  • grupa 1: Srb Arm Cze Cyp Fin Aut Mne Rou
  • grupa 2: Irl Esp Isl France Svn Mda Isr Smr
  • grupa 3: Nor Che Mkd Aze Pol Mlt Est Nld Hrv
  • grupa 4: Rus Gbr Ita Dnk Bel Alb Geo Hun Grc

Skala punktowa w etapie grupowym: 15, 10, 5, 4, 3, 2, 1.
Pełne wyniki głosowania w etapie grupowym opublikowane zostaną po ogłoszeniu wyników finału.

Głosowanie

Grupa 1.

GRUPA 1.
Kraj Artysta, piosenka Tab dabi Tab matima2000 Tab davinci Tab patrick Tab james Tab ochre Tab kowal Tab garrow Tab azet Tab joel Tab dzek Tab shien Tab suma Tab miejsce
02. Arm Srbuk
Walking Out
X X
04. Cyp Tamta
Replay
X X
03. Cze Lake Malawi
Friend Of A Friend
X X
07. Mne D mol
Heaven
2 1 0 1 4 15 15 3 5 2 10 2 60 4
08. Rou Ester Peony
On A Sunday
5 4 4 2 5 1 4 15 3 3 2 4 52 5
01. Srb Nevena Božović
Kruna
4 3 3 4 2 3 3 4 2 4 1 3 36 6
06. Aut PÆNDA
Limit
3 2 1 3 0 2 0 2 1 1 3 1 19 7
05. Fin Darude feat. Sebastian Rejman
Look Away
1 0 1 0 1 0 1 1 0 0 0 0 5 8

Grupa 2.

GRUPA 2.
Kraj Artysta, piosenka Tab dabi Tab ochre Tab matima2000 Tab davinci Tab sveta Tab dzek Tab james Tab azet Tab joel Tab suma Tab miejsce
03. Isl Hatari
Hatrið mun sigra
X X
08. Smr Serhat
Say Na Na Na
X X
05. Svn Zala Kralj & Gašper Šantl
Sebi
X X
02. Esp Miki
La Venda
5 3 4 3 4 4 5 15 3 46 4
04. France Bilal Hassani
Roi
10 2 0 10 3 3 4 4 4 40 5
07. Isr Kobi Marimi
Home
4 5 3 2 2 2 0 1 5 24 6
01. Irl Sarah McTernan
22
0 1 2 1 0 1 2 0 2 9 7
06. Mda Anna Odobescu
Stay
1 0 1 0 1 0 1 3 0 7 8

Grupa 3.

GRUPA 3.
Kraj Artysta, piosenka Tab davinci Tab matima2000 Tab azet Tab dzek Tab james Tab biodr Tab dabi Tab poprostukacper Tab kowal Tab suma Tab miejsce
04. Aze Chingiz
Truth
X X
08. Nld Duncan Laurence
Arcade
X X
05. Pol Tulia
Fire of Love (Pali się)
X X
06. Mlt Michela
Chameleon
3 3 5 5 10 5 10 3 0 44 4
02. Che Luca Hänni
She Got Me
5 1 2 4 4 1 3 10 4 34 5
03. Mkd Tamara Todevska
Proud
0 0 4 3 3 15 0 5 1 31 6
01. Nor KEiiNO
Spirit In The Sky
2 4 0 0 1 3 1 0 15 26 7
09. Hrv Roko
The Dream
1 2 1 2 0 0 2 2 2 12 8
07. Est Victor Crone
Storm
0 0 0 0 0 2 0 1 0 3 9

Grupa 4.

GRUPA 4.
Kraj Artysta, piosenka Tab biodr Tab james Tab poprostukacper Tab matima2000 Tab joel Tab dabi Tab ochre Tab davinci Tab kowal Tab suma Tab miejsce
09. Grc Katerine Duska
Better Love
X X
01. Rus Sergey Lazarev
Scream
X X
03. Ita Mahmood
Soldi
X X
07. Geo Oto Nemsadze
Keep on Going
15 2 10 2 3 3 2 3 4 44 4
06. Alb Jonida Maliqi
Ktheju tokës
4 4 15 4 5 5 3 2 2 44 5
08. Hun Joci Pápai
Az én apám
2 5 4 1 1 1 1 4 0 19 6
05. Bel Eliot
Wake Up
0 1 1 3 0 2 4 1 3 15 7
04. Dnk Leonora
Love Is Forever
3 0 0 0 2 0 0 0 1 6 8
02. Gbr Michael Rice
Bigger Than Us
1 0 2 0 0 0 0 0 0 3 9

Finał

Kolejność występów w finale losowana jest po ogłoszeniu wyników w każdej grupie.
W finale obowiązuje eurowizyjna skala punktowa: 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.

Uczestnicy

FINAŁ
Kraj Artysta, piosenka
01. Svn Słowenia Zala Kralj & Gašper Šantl, Sebi
02. Nld Holandia Duncan Laurence, Arcade
03. Isl Islandia Hatari, Hatrið mun sigra
04. Ita Włochy Mahmood, Soldi
05. Smr San Marino Serhat, Say Na Na Na
06. Arm Armenia Srbuk, Walking Out
07. Grc Grecja Katerine Duska, Better Love
08. Aze Azerbejdżan Chingiz, Truth
09. Pol Polska Tulia, Fire of Love (Pali się)
10. Cze Czechy Lake Malawi, Friend Of A Friend
11. Rus Rosja Sergey Lazarev, Scream
12. Cyp Cypr Tamta, Replay

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.