FANDOM


295. EuroSongs

Aut Klagenfurt am Wörthersee

297. EuroSongs

296EUROSONGS banner

Separator wiki

Eurosongs wikia logo2018
296. EuroSongs
Data rozpoczęcia 2 lutego 2019
Data Zakończenia 14 lutego 2019
Organizatorzy Administracja
Kraj Aut Austria
Miasto Klagenfurt
Półfinały Yes check Yes check
Debiut IND
Powrót Cyp Liban Ltu Lva Ksv
Mda Swe Vat
Rezygnacja Alb Aze Est Esp CUB
Mkd Smr Che Tun
Łącznie 41
Zwycięzca Koziorożec3
Zwycięski kraj Grc Grecja
Wykonawca Marina And The Diamonds
Tytuł piosenki Savages
Ilość punktów 155
Eurosongs2018 min
295. EuroSongs  •  297. EuroSongs
Website icon eurosongs wiki Odkrywaj icon eurosongs Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


296. EuroSongs odbył się w Aut Klagenfurcie nad jeziorem Wörthersee.

Sprawy konkursowe

Terminarz

  • 02.02.2019 - 06.02.2019 - zgłoszenia
  • 06.02.2019 - 10.02.2019 - głosowanie półfinałowe
  • 10.02.2019 - 14.02.2019 - głosowanie finałowe
  • 14.02.2019 - wyniki

Uczestnicy

01. Alexxx
02. Arbooz
03. Azet
04. Castiel
05. charlie
06. DaVinci
07. Domant
08. Dżek
09. Ekwi
10. eptos_master
11. Fenek
12. GlumSmile
13. Gucio
14. Heliyatoo

15. James
16. Joel
17. Koziorożec3
18. laitur
19. Levy
20. Łotek
21. Maciej051201
22. Mateusz
23. matima2000
24. Michvl
25. Micky
26. milyktosik
27. MoyoJoyo
28. nadiahermann

29. niqel4
30. NowPaKo
31. Ochre
32. Patrick
33. Priam
34. Przewdzing
35. Rajner
36. Rumi
37. Scott
38. Shien
39. SkyMax
40. stahu
41. XCryoxx

Państwa

Udział w 296. EuroSongs potwierdziło 41 reprezentacji:
AUSTRALIA OCEANIA wikia AUSTRALIA I OCEANIA (1): AUS
AZJA wikia AZJA (5): IND Isr Kaz Liban Tur
EUROPA wikia EUROPA (35): And Aut Bel Blr Bih Hrv Cyp Cze Dnk Fin France Grc Nld Irl Isl Ksv Lie Ltu Lux Lva Mda Mco Deu Nor Pol Prt Rus Srb Svk Swe Ukr Vat Hun Gbr Ita

Finał

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Grc Grecja Koziorożec3 Marina And The Diamonds, Savages 155 1
AUS Australia NowPaKo Keelan Mak, Flicker 142 2
Pol Polska milyktosik Kwiat Jabłoni, Niemożliwe 131 3
Blr Białoruś Castiel Odyn v kanoe, U mene nemaye domu 113 4
Lva Łotwa charlie Solo Ansamblis, Eskalatorius į Dangų 103 5
France Francja James Ionah Fink, Shot Me Down 100 6
Liban Liban XCryoxx Carakukly, Teisha Neshamot 99 7
Swe Szwecja Ekwi Highasakite, Mexico 97 8
Mco Monako DaVinci Minou, Montréal 97 9
Isl Islandia MoyoJoyo Kwamie Liv, New Boo 96 10
Ukr Ukraina Maciej051201 Jamala, Solo 89 11
Hrv Chorwacja Rumi Jelena Rozga, Moje Proljeće 86 12
Ltu Litwa Michvl Asha Har, Shadow 86 13
IND Indie Shien Half Waif, Keep It Out 85 14
Kaz Kazachstan Dżek Tima Belorusskih, Mokryye Krossy 85 15
Rus Rosja Azet Shortparis, Strashno 84 16
Lux Luksemburg Scott Faces On TV, Pray The Light 83 17
Nor Norwegia Levy Rhys, Last Dance 77 18
Ksv Kosowo Ochre Cricket & Yll Limani, Autumn Leaves 76 19
Svk Słowacja Patrick Emma Drobná, Try 67 20
Bel Belgia Joel Charlotte Adigéry, High Lights 61 21
Dnk Dania Mateusz Mew, The Zookeeper’s Boy 60 22
Lie Liechtenstein Fenek Beyond The Black, Breeze 47 23
Nld Holandia laitur Mustii, What A Day 45 24
Aut Austria SkyMax Leoniden, Alone 98 25

Szczegółowe wyniki głosowania finałowego

Półfinały

Półfinał I

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Swe Szwecja Ekwi Highasakite, Mexico 102 1
Grc Grecja Koziorożec3 Marina And The Diamonds, Savages 102 2
Ltu Litwa Michvl Asha Har, Shadow 85 3
Ukr Ukraina Maciej051201 Jamala, Solo 83 4
Lva Łotwa charlie Solo Ansamblis, Eskalatorius į Dangų 75 5
Hrv Chorwacja Rumi Jelena Rozga, Moje Proljeće 73 6
Svk Słowacja Patrick Emma Drobná, Try 72 7
Nld Holandia laitur Mustii, What A Day 68 8
Nor Norwegia Levy Rhys, Last Dance 66 9
Dnk Dania Mateusz Mew, The Zookeeper’s Boy 66 10
Fin Finlandia Gucio Benjamin, Juon sut pois 65 11
Hun Węgry eptos_master Mikolas Josef, Me gusta 64 12
Deu Niemcy Priam Michael Schulte, Back To The Start 54 13
Isr Izrael Alexxx Netta, Bassa Sababa 47 14
And Andora matima2000 LINCE, What do you wanna know 39 15
Srb Serbia Micky Lena Kovačević, Runaway 39 16
Gbr Wielka Brytania Łotek Blue Rose Code, Red Kites 38 17
Ita Włochy Rajner Halina Benedyk & Marco Antonelli, Solo Noi 22 18

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Półfinał II

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Liban Liban XCryoxx Carakukly, Teisha Neshamot 107 1
AUS Australia NowPaKo Keelan Mak, Flicker 104 2
Rus Rosja Azet Shortparis, Strashno 102 3
Pol Polska milyktosik Kwiat Jabłoni, Niemożliwe 95 4
Mco Monako DaVinci Minou, Montréal 85 5
Lux Luksemburg Scott Faces On TV, Pray The Light 79 6
Isl Islandia MoyoJoyo Kwamie Liv, New Boo 71 7
Bel Belgia Joel Charlotte Adigéry, High Lights 70 8
Blr Białoruś Castiel Odyn v kanoe, U mene nemaye domu 67 9
Aut Austria SkyMax Leoniden, Alone 63 10
Irl Irlandia Przewdzing Novo Amor, Utican 60 11
Mda Mołdawia nadiahermann The Motans, Saint Loneliness 57 12
Cze Czechy GlumSmile Jakub Ondra, Every Song 48 13
Tur Turcja niqel4 Kalben, Kuşlar (remix) 42 14
Cyp Cypr stahu Sophia Patsalides, Deep Blue Ocean 35 15
Vat Watykan Arbooz Husky Loops, Tempo 32 16
Prt Portugalia Heliyatoo David Carreira, Sara C, Gosto de Ti 26 17
Bih Bośnia i Herc. Domant Maya Berović feat. Jala Brat & Buba Corelli, Balmain 17 DSQ

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Nagrody specjalne

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu. Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji Vat watykańskiej.

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji. Nagrodę w tej edycji zdobyła delegacja Ita włoska.

Złota Gęś

Złota Gęś to plebiscyt mający na celu wyłonienie najlepszej piosenki wykonywanej w języku innym niż angielski i polski. Nagrodę w tej edycji zdobyła kompozycja Blr U mene nemaye domu.

Nagrody regionalne

Nagrody regionalne to plebiscyt w ramach którego, uczestnicy Konkursu EuroSongs przyznają nagrody dla najlepszych utworów z poszczególnych regionów.

  • nagroda północna: Isl Kwamie Liv
  • nagroda południowa: Liban Carakukly
  • nagroda zachodnia: Mco Minou

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.