FANDOM


294. EuroSongs

USA Chicago

296. EuroSongs

295EUROSONGS banner

Separator wiki

Eurosongs wikia logo2018
295. EuroSongs
Data rozpoczęcia 21 stycznia 2019
Data Zakończenia 2 lutego 2019
Organizatorzy Administracja
Kraj USA Stany Zjedn.
Miasto Chicago
Półfinały Yes checkYes check
Debiut CUB
Powrót Alb And Aze Bih Grc
Mco Prt Smr Srb Tun
Rezygnacja Cyp Ltu Mlt Mda USA
Swe Vat
Łącznie 41
Zwycięzca Shien
Zwycięski kraj Aut Austria
Wykonawca SCHWARZ
Tytuł piosenki The Others
Ilość punktów 137
Eurosongs2018 min
294. EuroSongs  Wikia punkt  296. EuroSongs
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


295. EuroSongs odbył się w USA Chicago.

Sprawy konkursowe

Terminarz

  • 21.01.2019 - 25.01.2019 - zgłoszenia
  • 25.01.2019 - 29.01.2019 - głosowanie półfinałowe
  • 29.01.2019 - 02.02.2019 - głosowanie finałowe
  • 02.02.2019 - wyniki

Uczestnicy

01. Arbooz
02. Ava1991
03. Azet
04. Castiel
05. dabi.
06. DaVinci
07. Dimandis
08. Domant
09. Dżek
10. Ekwi
11. Fenek
12. Gucio
13. James
14. Jax

15. Joel
16. Karless12
17. Koziorożec3
18. laitur
19. Levy
20. Łotek
21. Maciej051201
22. Mateusz
23. Matias
24. matima2000
25. Micky
26. milyktosik
27. MoyoJoyo
28. nadiahermann

29. niqel4
30. NowPaKo
31. Ochre
32. Patrick
33. Peecha34
34. Priam
35. Przewdzing
36. Pyrvss
37. Rajner
38. Scott
39. Shien
40. stahu
41. Tomasz

Państwa

Udział w 295. edycji potwierdziło 41 delegacji:
AFRYKA wikia AFRYKA (1): Tun
AMERYKA PŁN wikia AMERYKA PŁN. (1): CUB
AUSTRALIA OCEANIA wikia AUSTRALIA I OCEANIA (1): AUS
AZJA wikia AZJA (4): Aze Isr Kaz Tur
EUROPA wikia EUROPA (34): Alb Aut And Bel Blr Bih Hrv Cze Dnk Est Fin France Grc Esp Nld Irl Isl Lux Mkd Mco Deu Nor Pol Prt Rus Smr Srb Svk Che Ukr Hun Gbr Ita

Finał

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Aut Austria Shien SCHWARZ, The Others 137 1
Bel Belgia Dżek Jill Shaw, Game 135 2
Gbr Wielka Brytania Fenek Áine Cahill, Beauty Is A Lie 132 3
Bih Bośnia i Herc. Ochre Nina Kraljić, Lay You Down 125 4
Dnk Dania James Noemi Caro, Don't 120 5
Irl Irlandia MoyoJoyo Millie Turner, Night Running 111 6
Nld Holandia Przewdzing Lea Rue, River 105 7
CUB Kuba DaVinci Jessica Hernandez & the Deltas, Run Too Far 97 8
Lux Luksemburg dabi. Kovacs, Mama & Papa 95 9
Hun Węgry Patrick Follow the flow, Maradok tavol 95 10
France Francja Joel Requin Chagrin, Sémaphore 90 11
Esp Hiszpania NowPaKo Curricé, Eroded 89 12
Ita Włochy Koziorożec3 Elisa, With The Hurt 83 13
Prt Portugalia Azet Mai Kino, Young Love 79 14
Pol Polska Arbooz Perfect Son, It's For Life 78 15
AUS Australia Castiel Cosmo's Midnight ft. Tove Styrke, Talk to Me 72 16
Fin Finlandia Tomasz Vesala, Nyt on lähtö 72 17
Che Szwajcaria laitur Alban Lico, Amants des Rails 70 18
Kaz Kazachstan nadiahermann Alekseev, Sberegu 70 19
Est Estonia Domant Grete Paia, Püüame Droone 67 20
Deu Niemcy Ekwi Pentatones, Glowing 66 21
Ukr Ukraina Jax 2 LYAMA, Tekhno 64 22
Lie Liechtenstein Scott Queen Alaska, Under My Skin 46 23
Isl Islandia milyktosik Sykur, Loving None 43 24
Smr San Marino Dimandis Antonella Lo Coco, Optional 63 DSQ

Szczegółowe wyniki głosowania finałowego

Półfinały

Półfinał I

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Gbr Wielka Brytania Fenek Áine Cahill, Beauty Is A Lie 110 1
Ita Włochy Koziorożec3 Elisa, With The Hurt 106 2
Lux Luksemburg dabi. Kovacs, Mama & Papa 106 3
Nld Holandia Przewdzing Lea Rue, River 96 4
Fin Finlandia Tomasz Vesala, Nyt on lähtö 93 5
Esp Hiszpania NowPaKo Curricé, Eroded 83 6
Smr San Marino Dimandis Antonella Lo Coco, Optional 69 7
Pol Polska Arbooz Perfect Son, It's For Life 65 8
Kaz Kazachstan nadiahermann Alekseev, Sberegu 57 9
Isl Islandia milyktosik Sykur, Loving None 44 10
Alb Albania Matias BLEONA, Monster 36 11
And Andora Łotek Aurea, Done with you 35 12
Isr Izrael Ava1991 Shiri Maimon, Yesh Li Hakol 34 13
Blr Białoruś Levy MELOVIN, Z toboyu, zi mnoyu, i hodi 31 14
Rus Rosja Gucio Dasha Suvorova, Kabriolety 18 15
Tur Turcja niqel4 Edis, Çok çok 17 16
Mco Monako Peecha34 Clara Luciani, La baie 76 DSQ
Cze Czechy Pyrvss Jen, Stoupáš 26 DSQ

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Półfinał II

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Aut Austria Shien SCHWARZ, The Others 128 1
Bel Belgia Dżek Jill Shaw, Game 102 2
Bih Bośnia i Herc. Ochre Nina Kraljić, Lay You Down 99 3
Irl Irlandia MoyoJoyo Millie Turner, Night Running 87 4
AUS Australia Castiel Cosmo's Midnight ft. Tove Styrke, Talk to Me 84 5
Prt Portugalia Azet Mai Kino, Young Love 83 6
Hun Węgry Patrick Follow the flow, Maradok tavol 79 7
Deu Niemcy Ekwi Pentatones, Glowing 78 8
Ukr Ukraina Jax 2 LYAMA, Tekhno 67 9
Est Estonia Domant Grete Paia, Püüame Droone 62 10
Svk Słowacja Rajner KING SHAOLIN, Friend 52 11
Nor Norwegia matima2000 girl in red, girls 49 12
Mkd Macedonia Płn. stahu Lina Pejovska, Ako me sakas 43 13
Hrv Chorwacja Maciej051201 Daniel Kajmakoski, 10 Leta 38 14
Tun Tunezja Mateusz Yasmin Levy, Una noche mas 35 15
Grc Grecja Priam Barrice, Epimeno 35 16
Srb Serbia Micky Maja Marković, Ja mogu sve 20 17
Aze Azerbejdżan Karless12 Samra, Ters gedir 19 18

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Nagrody specjalne

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu. Nagrodę w tej edycji otrzymała reprezentacja Nor Norwegii.

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji. Nagrodę w tej edycji odebrał, szef delegacji Tur tureckiej, niqel4.

Nagrody regionalne

Nagrody regionalne to plebiscyt w ramach którego, uczestnicy Konkursu EuroSongs przyznają nagrody dla najlepszych utworów z poszczególnych regionów.

  • nagroda południowa: Ita Elisa
  • nagroda zachodnia: Aut SCHWARZ
  • nagroda wschodnia: Pol Perfect Son
  • nagroda bałkańska: Bih Nina Kraljić


GoldStars Music Awards

Goldstars music awards logo2

Złote Gwiazdy przyznane zostały po raz 75. w pięciu kategoriach.

  • najlepsza artystka: Lux Kovacs
  • najlepszy artysta: Esp Curricé
  • najlepsza kompozycja: Lux Mama & Papa
  • najlepszy teledysk: Kaz Sberegu
  • największe zaskoczenie: Bih Nina Kraljić

Linki zewnętrzne