FANDOM


293. EuroSongs

Nor Tromsø

295. EuroSongs

294EUROSONGS banner

Separator wiki

Eurosongs wikia logo2018
294. EuroSongs
Data rozpoczęcia 9 stycznia 2019
Data Zakończenia 21 stycznia 2019
Organizatorzy Administracja
Kraj Nor Norwegia
Miasto Tromsø
Półfinały Yes check Yes check
Powrót Aut Hrv Cyp Est France
Isl Kaz Mkd Mlt Mda
Deu Svk
Rezygnacja Alb Bih Grc Ksv Liban
Mco Srb Tun
Łącznie 37
Zwycięzca DaVinci
Zwycięski kraj USA Stany Zjedn.
Wykonawca Cobi
Tytuł piosenki Church Of The Lonely
Ilość punktów 141
Eurosongs2018 min
293. EuroSongs  Wikia punkt  295. EuroSongs
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


294. EuroSongs odbył się na północy Nor Norwegii, w Tromsø.

Sprawy konkursowe

Terminarz

  • 09.01.2019 - 13.01.2019 - zgłoszenia
  • 13.01.2019 - 17.01.2019 - głosowanie półfinałowe
  • 17.01.2019 - 21.01.2019 - głosowanie finałowe
  • 21.01.2019 - wyniki

Uczestnicy

01. Arbooz
02. Ava1991
03. Azet
04. Castiel
05. DaVinci
06. Dżek
07. Ekwi
08. eptos_master
09. Fenek
10. Gucio
11. James
12. Joel
13. kareczkaaa123

14. Karless12
15. laitur
16. Levy
17. Łotek
18. Maciej051201
19. matima2000
20. milyktosik
21. MoyoJoyo
22. nadiahermann
23. NowPaKo
24. Ochre
25. Patrick

26. Patryk96
27. Peecha34
28. Przewdzing
29. Rajner
30. Rumi
31. Scott
32. Shien
33. SkyMax
34. studwroc
35. WrednyOlek
36. XCryoxx
37. Zuzios

Państwa

Udział w 294. edycji potwierdziło 37 delegacji:
Wikia punkt AMERYKA PŁN. (1): USA
Wikia punkt AUSTRALIA I OCEANIA (1): AUS
Wikia punkt AZJA (3): Isr Kaz Tur
Wikia punkt EUROPA (32): Aut Bel Blr Hrv Cyp Cze Dnk Est Fin France Esp Nld Irl Isl Lie Ltu Lux Mkd Mlt Mda Deu Nor Pol Rus Svk Che Swe Ukr Vat Hun Gbr Ita

Półfinały

Półfinał I

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
AUS Australia Scott Rüfüs Du Sol, Underwater 85 1
Irl Irlandia laitur Bishop Briggs, White Flag 83 2
Vat Watykan NowPaKo La Rappresentante Di Lista, Questo Corpo 77 3
Nld Holandia Łotek Miss Montreal, Till The Sun Comes Up 71 4
Svk Słowacja MoyoJoyo FVLCRVM, Words 69 5
Dnk Dania Patrick Christopher, Irony 67 6
Ukr Ukraina Dżek Moya Mishel', Khvatit ubegat' 58 7
Mda Mołdawia Ekwi Irina Rimes, Cel Mai Bun Prieten 58 8
Blr Białoruś kareczkaaa123 B'yanka, Vylechus' 57 9
Hun Węgry eptos_master Joci Pápai, Özönvíz 57 10
Isl Islandia nadiahermann Mani Orrason, Acting Like A Fool 56 11
Esp Hiszpania studwroc Da Igual & Wences, Los Niños 52 12
Cze Czechy Przewdzing Deloraine, Yennefer 52 13
Hrv Chorwacja Rumi Anna Moor, Svjetovi 49 14
Aut Austria Arbooz Sofa Surfers, Feel Good 44 15
Mlt Malta Castiel Coma_Cose, Post Concerto 40 16
Cyp Cypr Patryk96 Eleni Foureira, Tomame 37 17
Fin Finlandia Rajner Tarja Turunen, Innocence 32 18

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Półfinał II

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Lux Luksemburg James EDSUN, Lisa 100 1
Tur Turcja Azet Sedef Sebüktekin, Kayboluyorum (Süt) 98 2
Gbr Wielka Brytania SkyMax Dan Croll, Bad boy 84 3
Kaz Kazachstan Ochre City&Shivers, Whispers 84 4
Deu Niemcy Levy Mike Singer, Deja Vu 83 5
Rus Rosja Joel [O], Mashyna 75 6
Bel Belgia Shien Sharko ft. Camille Bernon, Never 74 7
Pol Polska matima2000 Maja Kleszcz, Odyseja 69 8
France Francja Peecha24 Rinocerose, Medecine 68 9
Nor Norwegia Karless12 JOWST, Everybody knows 58 10
Che Szwajcaria WrednyOlek Melissa Bon, Blank 50 11
Est Estonia Ava1991 Janek Valgepea, Gemini 48 12
Swe Szwecja XCryoxx Fever Ray, Mustn't Hurry 46 13
Ita Włochy Maciej051201 Fabio Curto, Only you 43 14
Mkd Macedonia Płn. Gucio Annia, Dodje Mi Da Vrisnem 40 15
Isr Izrael milyktosik Balkan Beat Box, I Trusted U 39 16
Ltu Litwa Zuzios Vaidas Baumila, Suknelė 28 17
Lie Liechtenstein Fenek Lary, Zerbrechlich 15 18

Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego

Finał

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
USA Stany Zjedn. DaVinci Cobi, Church Of The Lonely 141 1
Irl Irlandia laitur Bishop Briggs, White Flag 139 2
Rus Rosja Joel [O], Mashyna 137 3
AUS Australia Scott Rüfüs Du Sol, Underwater 128 4
Lux Luksemburg James EDSUN, Lisa 116 5
Vat Watykan NowPaKo La Rappresentante Di Lista, Questo Corpo 113 6
Ukr Ukraina Dżek Moya Mishel', Khvatit ubegat' 110 7
Svk Słowacja MoyoJoyo FVLCRVM, Words 94 8
Tur Turcja Azet Sedef Sebüktekin, Kayboluyorum (Süt) 93 9
Pol Polska matima2000 Maja Kleszcz, Odyseja 87 10
Bel Belgia Shien Sharko ft. Camille Bernon, Never 86 11
France Francja Peecha34 Rinocerose, Medecine 85 12
Kaz Kazachstan Ochre City&Shivers, Whispers 85 13
Gbr Wielka Brytania SkyMax Dan Croll, Bad boy 78 14
Dnk Dania Patrick Christopher, Irony 75 15
Mda Mołdawia Ekwi Irina Rimes, Cel Mai Bun Prieten 72 16
Nor Norwegia Karless12 JOWST, Everybody knows 68 17
Hun Węgry eptos_master Joci Pápai, Özönvíz 67 18
Nld Holandia Łotek Miss Montreal, Till The Sun Comes Up 67 19
Deu Niemcy Levy Mike Singer, Deja Vu 58 20
Blr Białoruś kareczkaaa123 B'yanka, Vylechus' 73 DSQ

Szczegółowe wyniki głosowania finałowego

Nagrody specjalne

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagrodę w tej edycji zdobyła reprezentacja Hrv Chorwacji.

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji. Nagroda w tej edycji powędrowała do propozycji z Mkd Macedonii.

Złota Gęś

Złota Gęś to plebiscyt mający na celu wyłonienie najlepszej piosenki wykonywanej w języku innym niż angielski i polski. Nagrodę w tej edycji zdobył Vat Watykan.

Nagrody regionalne

Nagrody regionalne to plebiscyt w ramach którego, uczestnicy Konkursu EuroSongs przyznają nagrody dla najlepszych utworów z poszczególnych regionów.

  • nagroda północna: Isl Mani Orrason
  • nagroda południowa: Vat La Rappresentante Di Lista
  • nagroda zachodnia: Lux EDSUN
  • nagroda wschodnia: Kaz City&Shivers
  • nagroda bałkańska: Hrv Anna Moor


GoldStars Music Awards

Goldstars music awards logo2

Złote Gwiazdy przyznane zostały po raz 74. w pięciu kategoriach.

  • najlepsza artystka: Bel Camille Bernon
  • najlepszy artysta: USA Cobi
  • najlepsza kompozycja: Bel Never
  • najlepszy teledysk: Swe Mustn't Hurry
  • największe zaskoczenie: Isl Máni Orrason

Linki zewnętrzne