Data rozpoczęcia | 2 stycznia 2018 |
---|---|
Data Zakończenia | 14 stycznia 2018 |
Organizatorzy | Administracja |
Kraj | Luksemburg |
Miasto | Esch-sur-Alzette |
Półfinały | |
Powrót | Andora Chorwacja Liechtenstein Islandia Portugalia Stany Zjedn. Turcja Watykan |
Rezygnacja | Austria Czarnogóra Czechy Hiszpania Irlandia Liban Litwa Kazachstan Słowacja Szwecja Ukraina |
Łącznie | 27 |
Zwycięzca | dabi. |
Zwycięski kraj | Norwegia |
Wykonawca | AURORA |
Tytuł piosenki | Warrior |
Ilość punktów | 157 |
253. EuroSongs • 255. EuroSongs | |
254. EUROSONGS odbył się w Esch-sur-Alzette.
Sprawy konkursowe[]
Terminarz[]
- 02.01.2018 - 06.01.2018 - zgłoszenia
- 06.01.2018 - 10.01.2018 - głosowanie półfinałowe
- 10.01.2018 - 14.01.2018 - głosowanie finałowe
- 14.01.2018 - wyniki
Uczestnicy[]
01. Azet |
11. Khalmari |
21. Shien |
Państwa[]
W 254. EuroSongs uczestniczyło 27 reprezentacji.
AMERYKA PŁN.: (1):
AUSTRALIA I OCENIA (1):
AZJA (3):
EUROPA (22):
Finał[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Norwegia | dabi. | AURORA, Warrior | 157 | 1 |
Dania | HotColdChocolate | JFDR, White Sun | 122 | 2 |
Stany Zjedn. | Kowal | St. Vincent, Los Ageless | 121 | 3 |
Luksemburg | XCryoxx | Rita Zipora, Tik de box | 118 | 4 |
Francja | James | Ana Zimmer, I Got The Balls | 101 | 5 |
Australia | swrk | Dustin Tebbutt, First Light | 82 | 6 |
Belgia | wrednyolek | MMZL, Brainworm | 73 | 7 |
Portugalia | Shien | Vaarwell, You | 69 | 8 |
Monako | Khalmari | Pégase, Another World | 68 | 9 |
Watykan | DaVinci | Lorenzo Licitra, In the Name of Love | 67 | 10 |
Szwajcaria | matima2000 | Alexia Gredy, Paradis | 66 | 11 |
Łotwa | Sveta | JUSTÉ, Mūsų Meilę Mylėjau Viena | 64 | 12 |
Izrael | Maggiee | Full Trunk, Hey Hey | 60 | 13 |
Albania | Łotek | Miriam Cani, Meteor | 60 | 14 |
Finlandia | Joel | Pooma, Soldier | 50 | 15 |
Andora | Azet | Mabel, Begging | 47 | 16 |
Polska | Dżek | XXANAXX & Quebonafide, Kły | 40 | 17 |
Niemcy | Insiles | Silbermond, Leichtes Gepäck | 39 | 18 |
Chorwacja | Ochre | Tonka, Bolji smo | 32 | 19 |
Turcja | SkyMax | Katie Melua, Dreams On Fire | 14 | 20 |
Szczegółowe wyniki głosowania finałowego
Półfinał[]
W głosowaniu półfinałowym brali udział wszyscy uczestnicy. Nie obyło się jednak bez dyskwalifikacji.
Utwór Angel brytyjskiego artysty Tokio Myers okazał się być coverem The Weeknd. Holandia zaś została zdyskwalifikowana za brak głosów.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Norwegia | dabi. | AURORA, Warrior | 169 | 1 |
Dania | HotColdChocolate | JFDR, White Sun | 147 | 2 |
Luksemburg | XCryoxx | Rita Zipora, Tik de box | 121 | 3 |
Portugalia | Shien | Vaarwell, You | 112 | 4 |
Szwajcaria | matima2000 | Alexia Gredy, Paradis | 100 | 5 |
Australia | swrk | Dustin Tebbutt, First Light | 96 | 6 |
Watykan | DaVinci | Lorenzo Licitra, In the Name of Love | 77 | 7 |
Monako | Khalmari | Pégase, Another World | 74 | 8 |
Albania | Łotek | Miriam Cani, Meteor | 69 | 9 |
Niemcy | Insiles | Silbermond, Leichtes Gepäck | 64 | 10 |
Azerbejdżan | Dan | Mariam Chachkhiani, Fly Away (feat. Jambazi) | 64 | 11 |
Białoruś | Przewdzing | Naviband, Biažy | 63 | 12 |
Liechtenstein | mw130 | Adel Tawil, Weinen | 40 | 13 |
Włochy | PedroZZ | Ci❤Ci (Cucineremo ciambelle), Spettro | 32 | 14 |
Islandia | laitur | Baggalútur ft. Salka Sól, Grenja | 32 | 15 |
Holandia | wojcik03 | Sharon Doorson, Golden Trophy | 126 | DSQ |
Wielka Brytania | dżasta | Tokio Myers, Angel | 122 | DSQ |
Szczegółowe wyniki głosowania półfinałowego
Nagrody specjalne[]
Nagrody organizatora[]
Swoje nagrody w tej edycji przyznał również Kowal. Po długiej przerwie poznaliśmy laureatów nagród Złote Adele i Gówniane Aldony.
Złote Adele
- najlepszy utwór: Monako
- najlepszy manager: Khalmari
- Sasha Grey edycji: Alexia Gredy
- mister edycji: Quebonafide
- najlepszy zespół: Pégase
- największy odmieniec: Tik de box
- najlepszy odpad: Grenja
- najlepszy teledysk: Soldier
Gówniane Aldony
- najgorszy utwór: Paradis
- najgorszy manager: Łotek
- Aldona edycji: AURORA
- najgorszy finalista: Paradis
- najwredniejszy manager: HotColdChocolate oraz James
- największy niewypał: Warrior
- nutellowa nagroda specjalna: HotColdChocolate oraz Sveta
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagrodę w tej edycji otrzymał Azerbejdżan.
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji islandzkiej.
GoldStar Awards[]
GoldStar AWARDS przyznane zostały w sześciu kategoriach.
- najlepszy głos kobiecy: Ksienija Žuk (Naviband)
- najlepszy głos męski: Lorenzo Licitra
- największe zaskoczenie: Tokio Myers
- najlepszy teledysk: Pégase
- największy freak: Baggalútur & Salka Sól
- złota gwiazda: Naviband
Linki zewnętrzne[]