FANDOM


Ed pop 242. EuroSongs

244. EuroSongs Ed nast

243EUROSONGS banner

Eurosongs wikia logo2018
243. EuroSongs
Data rozpoczęcia 29 sierpnia 2017
Data Zakończenia 8 września 2017
Organizatorzy Administracja
Kraj Isl Islandia
Miasto Hafnarfjörður
Półfinały Yes checkYes check
Powrót Bgr Bułgaria
Fin Finlandia
Ltu Litwa
Mda Mołdawia
USA Stany Zjedn.
Rezygnacja And Andora
Arm Armenia
Bih Bośnia i Hercegowina
Geo Gruzja
Mkd Macedonia Płn.
Prt Portugalia
Svk Słowacja
Hun Węgry
Łącznie 40
EUROSONGS2017 hashtag
Ed pop 242. EuroSongs  Wikia punkt  244. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs


243. EuroSongs odbył się w Isl Hafnarfjörður.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem 243. EuroSongs była Administracja Konkursu.

Terminarz

  • 29.08.2017 - 2.09.2017 - zgłoszenia
  • 2.09.2017 - 5.09.2017 - głosowanie półfinałowe
  • 5.09.2017 - 8.09.2017 - głosowanie finałowe
  • 8.09.2017 - wyniki

Reprezentacje

W 243. EuroSongs wzięło udział 40 reprezentacji.

Uczestnicy

01. Adiczeq
02. Alvaro
03. Azet
04. Castiel
05. dabi.
06. Dan
07. Dave
08. DaVinci
09. dżasta
10. Dżek
11. Estrella
12. Fenek
13. HotColdChocolate
14. Iaitur

15. Inesik222
16. Insiles
17. James
18. jaroslw
19. Jasper
20. Jejatb
21. Joel
22. Khalmari
23. Kol
24. Kowal
25. ludovicoR56
26. matima2000
27. Milo98
28. Mniamnis

29. Mnich13
30. Ochre
31. Omen
32. PsychoWild
33. secretviolence
34. SkyMax
35. stahu
36. Sveta
37. swrk
38. VeeZee
39. wojcik03
40. wrednyolek

Państwa

AFRYKA (1): Tun
AUSTRALIA I OCEANIA (1): AUS
AZJA (2): Aze Isr
EUROPA (35): Alb Aut Bel Blr Bgr Hrv Dnk Est Fin France Esp Nld Irl Isl Kaz Lie Ltu Lux Lva Mlt Mda Mco Deu Nor Pol Rus Rou Smr Che Swe Tur Ukr Vat Gbr Ita
AMERYKA PŁN. (1): USA

Finał

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Isl Islandia secretviolence Sin Fang, Sóley & Ö.Smárason, Random Haiku Generator 157 1
USA Stany Zjedn. Kol Lord Huron, The Night We Met 133 2
Rus Rosja Kowal daKooka, Znala 123 3
Bgr Bułgaria Joel Kan Wakan, Still Feather 118 4
Isr Izrael dabi. ISADORA, Let It Burn 110 5
Deu Niemcy matima2000 Michael Schulte, Falling Apart 109 6
Gbr Wielka Brytania James Tusks, Dissolve 100 7
Lva Łotwa Ochre Lauv, I Like Me Better 97 8
Ita Włochy Alvaro Ariana and the Rose, How Does That Make You Feel 96 9
Pol Polska Jasper Lor, Cinnamon 88 10
Tun Tunezja Fenek Sagi Abitbul, Mariko 85 11
Smr San Marino Estrella L'Aura, I'm an Alcoholic 83 12
Irl Irlandia dżasta Bishop Briggs, The Way I Do 83 13
Ukr Ukraina Dżek Constantine, Mara 73 14
AUS Australia WrednyOlek PLGRMS, Dream You Up 69 15
Fin Finlandia Insiles Haloo Helsinki!, Rakas 66 16
Mco Monako jaroslw Tess, Hard To Forget 57 17
Swe Szwecja Castiel Bishat, Under My Skin 52 18
Dnk Dania HotColdChocolate Ivarsson, Bang & Neumann, Shine 46 19
Nor Norwegia Jejatb Astrid S, Hurts So Good 45 20
Aze Azerbejdżan stahu Murat Ceylan Wish, WRUW4 66 DSQ

Szczegółowe wyniki finału

Półfinały

Półfinał I

W tym półfinale głosowały również USA Stany Zjednoczone.

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Isl Islandia secretviolence Sin Fang, Sóley & Ö.Smárason, Random Haiku Generator 127 1
Deu Niemcy matima2000 Michael Schulte, Falling Apart 100 2
Isr Izrael dabi. ISADORA, Let It Burn 98 3
Ita Włochy Alvaro Ariana And the Rose, How Does That Make You Feel 94 4
Irl Irlandia dżasta Bishop Briggs, The Way I Do 78 5
Nor Norwegia Jejatb Astrid S, Hurts so good 70 6
Fin Finlandia Insiles Haloo Helsinki!, Rakas 60 7
Lva Łotwa Ochre Lauv, I Like Me Better 60 8
Smr San Marino Estrella L'Aura, I’m An Alcoholic 58 9
AUS Australia wrednyolek PLGRMS, Dream You Up 57 10
Hrv Chorwacja Mniamnis Severina, Kao 53 11
Vat Watykan DaVinci Roshelle, BODY ADI 52 12
Ltu Litwa wojcik03 Evelina Young, I'll Be There 46 13
Kaz Kazachstan VeeZee Tayanna, Ne lubi 46 14
Aut Austria SkyMax AVEC, Waiting for 46 15
Nld Holandia Dan Maan, Almost Had It All 41 16
Rou Rumunia Sveta Freia, You You 40 17
Est Estonia Inesik222 IlRIS, Tigerhead 30 18
France Francja Omen K-Reen ft. Nawell Madani, Marre des Michtos 4 19

Półfinał II

Państwo Uczestnik Artysta, piosenka Suma Miejsce
Bgr Bułgaria Joel Kan Wakan, Still Feather 94 1
Rus Rosja Kowal daKooka, Znala 86 2
Dnk Dania HotColdChocolate Ivarsson, Bang & Neumann, Shine 71 3
Gbr Wielka Brytania James Tusks, Dissolve 69 4
Tun Tunezja Fenek Sagi Abitbul, Mariko 62 5
Mco Monako jaroslw Tess, Hard To Forget 62 6
Ukr Ukraina Dżek Constantine, Mara 61 7
Swe Szwecja Castiel Bishat, Under My Skin 58 8
Aze Azerbejdżan stahu Murat Ceylan Wish, Wruw4 57 9
Pol Polska Jasper Lor, Cinnamon 56 10
Mlt Malta Iaitur Noemi, Amen 54 11
Che Szwajcaria Khalmari KnoR, It's Happening 54 12
Bel Belgia swrk Postcards From Mars, Breathe 52 13
Alb Albania Adiczeq Arilena, Vegim 51 14
Lie Liechtenstein Azet Psyrena, Rainbows & Unicorns 41 15
Esp Hiszpania Milo98 YALL, Together 38 16
Lux Luksemburg Mnich13 Anouk & Douwe Bob, Hold Me 33 17
Mda Mołdawia ludovicoR56 Nicoleta Nuca, INNA & Antonia, Nu Sunt 33 18
Tur Turcja Dave Mor ve Ötesi, Anlatamiyorum 15 19
Blr Białoruś PsychoWild Mustelide, Opushka 54 DSQ

Nagrody specjalne

Nagroda im. Luttenberger*Klug

Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji Hrv chorwackiej

Nagroda im. Lubelskiego Fulla

Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagrodę w tej edycji odebrała delegacja France francuska

Linki zewnętrzne