Data rozpoczęcia | 5 sierpnia 2017 |
---|---|
Data Zakończenia | 17 sierpnia 2017 |
Organizatorzy | Administracja |
Kraj | Austria |
Miasto | St. Pölten |
Półfinały | |
Powrót | Belgia Finlandia Malta Maroko Rumunia San Marino Turcja |
Rezygnacja | Andora Armenia Gruzja Hiszpania Tunezja |
Łącznie | 43 |
Zwycięzca | Alvaro |
Zwycięski kraj | Francja |
Wykonawca | Alexiane |
Tytuł piosenki | A Million on My Soul |
Ilość punktów | 166 |
240. EuroSongs • 242. EuroSongs | |
241. EuroSongs odbył się w Sankt Pölten.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem 241. EuroSongs była Administracja Konkursu.
Terminarz[]
- 5.08.2017 - 9.08.2017 - zgłoszenia
- 9.08.2017 - 13.08.2017 - głosowanie półfinałowe
- 13.08.2017 - 17.08.2017 - głosowanie finałowe
- 17.08.2017 - wyniki
Reprezentacje[]
Udział w 241. EuroSongs potwierdziły 43 reprezentacje.
Uczestnicy[]
01. Abzel |
16. Inesik222 |
31. Norbert00 |
Państwa[]
AFRYKA (1):
AMERYKA PÓŁNOCNA (1):
AUSTRALIA I OCEANIA (1):
AZJA (3):
EUROPA (37):
Finał[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Francja | Alvaro | Alexiane, A Million on My Soul | 166 | 1 |
Szwecja | SkyMax | Skott, Mermaid | 159 | 2 |
Wielka Brytania | Abzel | Rae Morris, Reborn | 140 | 3 |
Irlandia | wrednyolek | Tom Walker, Heartland | 140 | 4 |
Monako | swrk | Eugénie, Puis Danse | 127 | 5 |
Albania | Skowro | ENISA, Burn This Bridge | 124 | 6 |
Niemcy | Fenek | Elif, Doppelleben | 113 | 7 |
Finlandia | Joel | Kauriinmetsästäjät ft. Vesta, Revi mua | 106 | 8 |
Belgia | Kol | Warhaus, Love's A Stranger | 101 | 9 |
Szwajcaria | Paulinexxx09 | Bastian Baker, Ain't No Love | 99 | 10 |
Polska | Kowal | Coals, S.I.T.C. | 94 | 11 |
Dania | Monk | Ida Corr, Down | 92 | 12 |
Austria | Patrice | Parov Stelar ft. Lilja Bloom, Step Two | 89 | 13 |
Holandia | HotColdChocolate | Dante Klein ft. Hailz, Harder | 86 | 14 |
Ukraina | Milo98 | Julianna Karaulova, Vnyeorbitnyje | 85 | 15 |
Mołdawia | Dżek | Mihail, Who You Are | 84 | 16 |
Węgry | Norbert00 | Freddie, Csodak | 83 | 17 |
Australia | Sveta | The Paper Kites, Bloom | 71 | 18 |
Słowacja | Damiano | Lina Meyer, Don't Live Me Now | 70 | 19 |
Włochy | jaroslw | Francesca Michielin, Vulcano | 69 | 20 |
Stany Zjedn. | James | Lauren Ruth Ward, Did I Offend You? | 67 | 21 |
Norwegia | Khalmari | Siv Jakobsen, Shallow Digger | 61 | 22 |
Maroko | LoLsik | Abir, Girls | 54 | 23 |
Estonia | dami3245 | Jenni Vartiainen, Turvasana | 53 | 24 |
Islandia | Dejvid | Sebastian Lind, Break | 45 | 25 |
Półfinały[]
Półfinał I[]
W pierwszym półfinale głosowali również Damiano i Kowal.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Francja | Alvaro | Alexiane, A Million on My Soul | 116 | 1 |
Szwecja | SkyMax | Skott, Mermaid | 108 | 2 |
Norwegia | Khalmari | Siv Jakobsen, Shallow Digger | 90 | 3 |
Irlandia | wrednyolek | Tom Walker, Heartland | 89 | 4 |
Austria | Patrice | Parov Stelar ft. Lilja Bloom, Step Two | 87 | 5 |
Dania | Monk | Ida Corr, Down | 86 | 6 |
Ukraina | Milo98 | Julianna Karaulova, Vnyeorbitnyje | 66 | 7 |
Finlandia | Joel | Kauriinmetsästäjät ft. Vesta, Revi mua' | 65 | 8 |
Węgry | Norbert00 | Freddie, Csodak | 63 | 9 |
Holandia | HotColdChocolate | Dante Klein ft. Hailz, Harder | 62 | 10 |
Rosja | Inesik222 | Molly, Ja prosto ljublju tebe | 61 | 11 |
Liban | matima2000 | MIKA, Last Party | 58 | 12 |
Grecja | Yakoov | Nikos Ikonomopoulos, O Haraktiras | 55 | 13 |
San Marino | Kuba | Lorenzo Fragola, Siamo uguali | 52 | 14 |
Turcja | luki528 | Gülşen, Bangır Bangır | 42 | 15 |
Azerbejdżan | ludovicoR56 | Farid Mammadov, Adıma Layıq | 36 | 16 |
Macedonia Płn. | stahu | Rennata, Queendom | 35 | 17 |
Bułgaria | Pawcio91 | Maria, Toy Ne Spira da e moy | 29 | 18 |
Portugalia | Iaitur | Paloma Faith, Ready for the Good Life | 18 | 19 |
Szczegółowe wyniki pierwszego półfinału
Półfinał II[]
Swoje głosy w drugim półfinale oddali również James, Kol oraz Dżek.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Albania | Skowro | ENISA, Burn This Bridge | 125 | 1 |
Szwajcaria | Paulinexxx09 | Bastian Baker, Ain't No Love | 112 | 2 |
Wielka Brytania | Abzel | Rae Morris, Reborn | 100 | 3 |
Australia | Sveta | The Paper Kites, Bloom | 94 | 4 |
Monako | swrk | Eugenie, Puis Danse | 81 | 5 |
Estonia | dami3245 | Jenni Vartiainen, Turvasana | 81 | 6 |
Maroko | LoLsik | Abir, Girls | 78 | 7 |
Niemcy | Fenek | Elif, Doppelleben | 71 | 8 |
Islandia | Dejvid | Sebastian Lind, Break | 66 | 9 |
Włochy | jaroslw | Francesca Michielin, Vulcano | 66 | 10 |
Litwa | salvadorekhihi | GJan, One More Drink | 55 | 11 |
Kazachstan | DaVinci | TAIMANOVA, Okean | 54 | 12 |
Rumunia | Gucio | Ilinca, Amici | 54 | 13 |
Malta | Dan | Skimmed, Ronnie | 53 | 14 |
Watykan | dżasta | Rovazzi, Andiamo a comandare | 50 | 15 |
Czechy | wojcik_03 | Lenka, Blue Skies | 49 | 16 |
Cypr | Azet | Leon of Athens, Fire Inside You | 49 | 17 |
Izrael | Dave | Liraz Charhi, Nozi Nozi | 33 | 18 |
Liechtenstein | kamipol | Juli, Perfekte Welle | 5 | 19 |
Szczegółowe wyniki drugiego półfinału
Kontrowersje[]
Z udziału w Konkursie zdyskwalifikowana została Litwa za "nierzetelne głosowanie". Manager tego kraju, salvadorekhihi został dyscyplinarnie wyrzucony z grupy w trybie natychmiastowym.
Nagrody specjalne[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagrodę w tej edycji otrzymała Malta.
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji bułgarskiej.
Crystal Owl[]
Crystal Owl - Audience Award to nagrody przyznawane przez uczestników Konkursu EuroSongs, w drodze ankiety. Prawo głosu mają wszyscy aktywni uczestnicy.
1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|
SkyMax Skott Mermaid |
Alvaro Alexiane A Million on My Soul |
Skowro ENISA Burn This Bridge |
Szczegółowe wyniki 8. Crystal Owl dostępne są na osobnej stronie.
GoldStar Awards[]
GoldStar AWARDS przyznane zostały w sześciu kategoriach.
- najlepszy głos kobiecy: ENISA
- najlepszy głos męski: Maarten Devoldere (Warhaus)
- największe zaskoczenie: Kauriinmetsästäjät feat. Vesta
- najlepszy teledysk: Skott
- największy freak: Warhaus
- złota gwiazda: Rae Morris