Data rozpoczęcia | 26 czerwca 2017 |
---|---|
Data Zakończenia | 6 lipca 2017 |
Organizatorzy | Administracja |
Kraj | Słowacja |
Miasto | Koszyce |
Półfinały | |
Powrót | Albania Andora Belgia Grecja Gruzja Kazachstan Liban Liechtenstein Luksemburg Macedonia Płn. Rumunia San Marino Słowenia Stany Zjedn. Watykan Włochy |
Rezygnacja | Armenia Azerbejdżan Czechy Japonia Mołdawia |
Łącznie | 45 |
Zwycięzca | Dżek |
Zwycięski kraj | Belgia |
Wykonawca | J. Bernardt |
Tytuł piosenki | Wicked Streets |
Ilość punktów | 182 |
236. EuroSongs • 238. EuroSongs | |
237. EuroSongs odbył się w Koszycach.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem 237. EuroSongs była Administracja Konkursu.
Terminarz[]
- 26.06.2017 - 30.06.2017 - zgłoszenia
- 30.06.2017 - 3.07.2017 - głosowanie półfinałowe
- 3.07.2017 - 6.07.2017 - głosowanie finałowe
- 6.07.2017 - wyniki
Reprezentacje[]
Swój udział w 237. edycji potwierdziło 45 reprezentacji.
Uczestnicy[]
01. Abzel |
16. Fenek |
31. Liver |
Kraje[]
EUROPA (43):
AUSTRALIA I OCEANIA (1):
AMERYKA PŁN. (1):
Finał[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Belgia | Dżek | J. Bernardt, Wicked Streets | 182 | 1 |
Francja | dabi. | Marina Kaye, On My Own | 160 | 2 |
Andora | Arthur | Lorena Gómez, Indomable | 141 | 3 |
Wielka Brytania | Patrice | Nina Nesbitt, Chewing Gum | 120 | 4 |
Polska | Kowal | Kasia Lins, Wiersz ostatni | 110 | 5 |
Włochy | Insiles | Annalisa, Vincero | 110 | 6 |
Szwecja | James | Be The Bear, Erupt | 108 | 7 |
Rosja | Khalmari | Marija Czajkowskaja, Zabieri Mienia | 104 | 8 |
Niemcy | DaVinci | Michael Schulte, End of My Days | 97 | 9 |
Austria | wrednyolek | toksi, Gold Digga | 93 | 10 |
Estonia | Sveta | NOËP, Jennifer Lawrence | 92 | 11 |
Albania | Gucio | Baby G, Enough | 91 | 12 |
Ukraina | Iaitur | ONUKA, Around Me | 86 | 13 |
Dania | Azet | Maximillian, Higher | 85 | 14 |
Norwegia | Kamil53 | Susanne Sundfor, Undercover | 79 | 15 |
Islandia | Kol | Milkywhale, Birds of Paradise | 73 | 16 |
Białoruś | Mniamnis | Maksim Fadiejev & Nargiz, Vdvojom | 67 | 17 |
Słowenia | Yakoov | Maraaya ft. BQL, Sjaj | 67 | 18 |
Litwa | Dan | Karina Krysko, Be kaukiu | 65 | 19 |
Izrael | Dave | ADI, Pink Pillz | 64 | 20 |
Bułgaria | LoLsik | Alex Parker ft. Misha Miller, Fix Your Heart | 63 | 21 |
Szwajcaria | dami3245 | KADEBOSTANY, Mind if I stay | 49 | 22 |
Stany Zjedn. | PsychoWild | Grace VanderWaal, Gossip Girl | 35 | 23 |
Portugalia | dżasta | Darko, Crying out | 35 | 24 |
Liechtenstein | kamilpol | Flowrag, Dann kommt die Musik | 28 | 25 |
Półfinały[]
Półfinał I[]
W tym półfinale głosowali również finaliści: Stany Zjedn., Dania oraz Szwecja.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Wielka Brytania | Patrice | Nina Nesbitt, Chewing Gum | 105 | 1 |
Belgia | Dżek | J. Bernardt, Wicked Streets | 103 | 2 |
Włochy | Insiles | Annalisa, Vincerò | 102 | 3 |
Austria | wrednyolek | toksï, Gold Digga | 84 | 4 |
Albania | Gucio | Baby G, Enough | 73 | 5 |
Białoruś | Mniamnis | Maksim Fadiejev & Nargiz, Vdvojom | 69 | 6 |
Liechtenstein | kamilpol | Flowrag, Dann kommt die Musik | 67 | 7 |
Portugalia | dżasta | Darko, Crying out | 65 | 8 |
Islandia | Kol | Milkywhale, Birds of Paradise | 65 | 9 |
Słowenia | Yakoov | Maraaya ft. BQL, Sjaj | 57 | 10 |
Gruzja | Ignacy | Sofia Nizharadze, When We Dance | 55 | 11 |
Węgry | Dufii | Radics Gigi, Give Love Back | 50 | 12 |
Macedonia Płn. | Dimandis | Magdalena ENA, Placat i najsilni | 49 | 13 |
Australia | Kuba | Taylor Henderson, When You Were Mine | 48 | 14 |
Watykan | Kamil99 | Laura Pausini, Ascolta il tuo cuore | 39 | 15 |
Holandia | Abzel | Tamino, Habibi | 39 | 16 |
Słowacja | Domino | Miraj, Když nemužeš, tak přidej | 34 | 17 |
Łotwa | Inesik222 | Jenny May, DZĪRES | 12 | 18 |
Liban | Matu | Jenn Sarkis, Breaking Boundaries | 56 | DSQ |
Rumunia | Omen | Randi, De ce dansezi asa | 46 | DSQ |
Szczegółowe wyniki pierwszego półfinału
Półfinał II[]
W tym półfinale głosowali również: dabi. oraz Kamil53.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Andora | Arthur | Lorena Gómez, Indomable | 102 | 1 |
Niemcy | DaVinci | Michael Schulte, End of My Days | 94 | 2 |
Rosja | Khalmari | Marija Czajkowskaja, Zabieri Mienia | 71 | 3 |
Bułgaria | LoLsik | Alex Parker ft. Misha Miller, Fix Your Heart | 63 | 4 |
Szwajcaria | dami3245 | KADEBOSTANY, Mind if I stay | 60 | 5 |
Ukraina | Iaitur | ONUKA, Around Me | 60 | 6 |
Estonia | Sveta | NOËP, Jennifer Lawrence | 60 | 7 |
Izrael | Dave | ADI, Pink Pillz | 58 | 8 |
Litwa | Dan | Karina Krysko, Be kaukiu | 57 | 9 |
Polska | Kowal | Kasia Lins, Wiersz ostatni | 57 | 10 |
Monako | matima2000 | Anne Sila, Before It Hurts | 56 | 11 |
San Marino | Liver | Nek feat. J-Ax, Freud | 50 | 12 |
Irlandia | Alvaro | Scott Quinn, Delicate | 48 | 13 |
Luksemburg | Joel | Sevdaliza, Bluecid | 47 | 14 |
Serbia | Nathiqqs | Marija, Dance Like Nobody's Watching | 46 | 15 |
Turcja | stahu | Kolpa feat. Ece Seçkin, Hoş Geldin Ayrılığa | 44 | 16 |
Hiszpania | Fenek | Lucia Gil, Dragonfly | 36 | 17 |
Finlandia | matedzik | SAARA, Superpowers | 30 | 18 |
Kazachstan | Shien | Elizaveta, Trap | 79 | DSQ |
Grecja | Damiano | Helena Paparizou, Haide | 42 | DSQ |
Szczegółowe wyniki drugiego półfinału
Kontrowersje[]
Z udziału w Konkursie zdyskwalifikowana została delegacja libańska. Manager Libanu Matu, otwarcie przyznał się do tego, że swoje głosy oddał na podstawie skrótu piosenek.
Nagrody specjalne[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagrodę w tej edycji otrzymali Alvaro oraz Joel
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagroda w tej edycji powędrowała o reprezentacji z Grecji i Watykanu.
Crystal Owl[]
Crystal Owl - Audience Award to nagrody przyznawane przez uczestników Konkursu EuroSongs, w drodze ankiety. Prawo głosu mają wszyscy aktywni uczestnicy.
1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|
dabi. Marina Kaye On My Own |
Arthur Lorena Gómez Indomable |
Sveta NOËP Jennifer Lawrence |
Szczegółowe wyniki 4. Crystal Owl dostępne są na osobnej stronie.
GoldStar Awards[]
Złote Gwiazdy przyznane zostały w sześciu kategoriach.
- najlepszy głos kobiecy: Lorena Gómez
- najlepszy głos męski: J. Bernardt
- największe zaskoczenie: Kasia Lins
- najlepszy teledysk: Be The Bear
- największy freak: Milkywhale
- złota gwiazda: Lorena Gómez
Linki zewnętrzne[]