Data rozpoczęcia | 16 czerwca 2017 |
---|---|
Data Zakończenia | 26 czerwca 2017 |
Organizatorzy | Administracja |
Kraj | Holandia |
Miasto | Eindhoven |
Półfinały | |
Powrót | Azerbejdżan Bułgaria Czechy Estonia Japonia Litwa Łotwa Monako Serbia Szwajcaria Węgry |
Rezygnacja | Albania Andora Belgia Kosowo Liechtenstein Luksemburg Rumunia Słowenia Włochy |
Łącznie | 34 |
Zwycięzca | PsychoWild |
Zwycięski kraj | Słowacja |
Wykonawca | Emma Drobná |
Tytuł piosenki | Words |
Ilość punktów | 169 |
235. EuroSongs • 237. EuroSongs | |
236. EuroSongs odbył się w Eindhoven.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem 236. EuroSongs była Administracja Konkursu.
Terminarz[]
- 16.06.2017 - 20.06.2017 - zgłoszenia
- 20.06.2017 - 23.06.2017 - głosowanie półfinałowe
- 23.06.2017 - 26.06.2017 - głosowanie finałowe
- 26.06.2017 - wyniki
Reprezentacje[]
Do udziału w 236. EuroSongs zgłosiły się 34 reprezentacje.
Uczestnicy[]
01. Alvaro |
13. FiFi |
24. luki528 |
Kraje[]
EUROPA (32):
AUSTRALIA I OCEANIA (1):
AZJA (1):
Finał[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Słowacja | PsychoWild | Emma Drobná, Words | 169 | 1 |
Czechy | luki528 | Lenny, Ghosts | 122 | 2 |
Ukraina | Azet | Boba K, What She's Like | 119 | 3 |
Polska | dabi. | Julia Pietrucha ft. Dawid Podsiadło, We care so much | 117 | 4 |
Szwecja | Kamil53 | Matilda, Oh Father | 107 | 5 |
Portugalia | James | KURA ft. Melody Noel, Paper Roses | 105 | 6 |
Białoruś | Gucio | Rita Dakota, Polcheloveka | 102 | 7 |
Australia | wrednyolek | Stan Walker, New Takeover | 101 | 8 |
Irlandia | Kowal | Kyla La Grange, Violet Blue | 97 | 9 |
Finlandia | matedzik | Krista Siegfrids, Can You See Me? | 97 | 10 |
Serbia | Shien | Ana Opačak, Bam Bam | 93 | 11 |
Dania | Insiles | Guðrið Hansdóttir, Cloth Mother | 90 | 12 |
Norwegia | Joel | Urban Cone, Old School | 83 | 13 |
Monako | Khalmari | Laurie Darmon, Rupture | 82 | 14 |
Holandia | Dżek | Cut_, Tactics | 81 | 15 |
Estonia | matima2000 | Moniqué, Man nebaisu | 80 | 16 |
Japonia | FiFi | Femm, Party all night | 61 | 17 |
Wielka Brytania | Patrice | High Contrast ft. Boy Matthews, Questions | 60 | 18 |
Litwa | Dan | Radistai DJs & Beatrich, Good Things | 54 | 19 |
Łotwa | Fenek | Niila, Sorry | 50 | 20 |
Austria | dami3245 | Mark Forster, Chöre | 44 | 21 |
Półfinały[]
Półfinał I[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Ukraina | Azet | Boba K, What She's Like | 91 | 1 |
Portugalia | James | KURA ft. Melody Noel, Paper Roses | 80 | 2 |
Słowacja | PsychoWild | Emma Drobná, Words | 78 | 3 |
Norwegia | Joel | Urban Cone, Old School | 73 | 4 |
Wielka Brytania | Patrice | High Contrast ft. Boy Matthews, Questions | 71 | 5 |
Białoruś | Gucio | Rita Dakota, Polcheloveka | 63 | 6 |
Irlandia | Kowal | Kyla La Grange, Violet Blue | 61 | 7 |
Dania | Insiles | Guðrið Hansdóttir, Cloth Mother | 52 | 8 |
Litwa | Dan | Radistai DJs & Beatrich, Good Things | 49 | 9 |
Polska | dabi. | Julia Pietrucha ft. Dawid Podsiadło, We care so much | 47 | 10 |
Islandia | Iaitur | Steed Lord, Precognition | 39 | 11 |
Azerbejdżan | LoLsik | Elvina, Sanki Buz | 36 | 12 |
Mołdawia | Czarao | Natalia Gordienko, Cheia | 20 | 13 |
Turcja | Dave | Selda Bagcan, Ah Yalan Dunya | 13 | 14 |
Armenia | SlyDolphin | Mariam Araqelyan, We Ran Out of Love | 50 | DSQ |
Bułgaria | ytrewq | Grafa, Instinkt | 47 | DSQ |
Szczegółowe wyniki pierwszego półfinału
Półfinał II[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Serbia | Shien | Ana Opačak, Bam Bam | 91 | 1 |
Czechy | luki528 | Lenny, Ghosts | 88 | 2 |
Szwecja | Kamil53 | Matilda, Oh Father | 87 | 3 |
Finlandia | matedzik | Krista Siegfrids, Can You See Me? | 77 | 4 |
Holandia | Dżek | Cut_, Tactics | 74 | 5 |
Monako | Khalmari | Laurie Darmon, Rupture | 68 | 6 |
Australia | wrednyolek | Stan Walker, New Takeover | 68 | 7 |
Estonia | matima2000 | Moniqué, Man nebaisu | 58 | 8 |
Austria | dami3245 | Mark Forster, Chöre | 57 | 9 |
Łotwa | Fenek | Niila, Sorry | 55 | 10 |
Hiszpania | DaVinci | Rosalía, Catalina | 53 | 11 |
Węgry | Domino | Hiro, S.O.S. | 51 | 12 |
Rosja | Mniamnis | Ani Lorak, Didn't you love me | 40 | 13 |
Francja | Dufii | Joyce Jonathan, Caractère | 34 | 14 |
Szwajcaria | Alvaro | Steven Wilson ft. Sophie Hunger, Song Of I | 33 | 15 |
Izrael | Yakoov | A-WA, Lau Ma Al Mahaba | 32 | 16 |
Niemcy | kamilpol | Andreas Bourani, Nur in meinem Kopf | 20 | 17 |
Szczegółowe wyniki drugiego półfinału
Nagrody specjalne[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagrodę w tej edycji zdobył DaVinci.
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji tureckiej.
OGAE Reszta Świata[]
OGAE Reszta Świata - plebiscyt, w ramach którego propozycje konkursowe oceniane są przez niezależne jury, niezawiązane bezpośrednio z Konkursem EuroSongs.
Pierwsze miejsce w głosowaniu OGAE Rest of the World otrzymał SlyDolphin.
Crystal Owl[]
Crystal Owl - Audience Award to nagrody przyznawane przez uczestników Konkursu EuroSongs, w drodze ankiety. Prawo głosu mają wszyscy aktywni uczestnicy.
1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|
Kowal Kyla La Grange Violet Blue |
Azet Boba K What She's Like |
Gucio Rita Dakota Polcheloveka |
Szczegółowe wyniki 3. Crystal Owl dostępne są na osobnej stronie.
GoldStar Awards[]
Złote Gwiazdy przyznane zostały w sześciu kategoriach.
- najlepszy głos kobiecy: Ani Lorak
- najlepszy głos męski: Grafa
- największe zaskoczenie: Emma Drobná
- najlepszy teledysk: Ani Lorak
- największy freak: Urban Cone
- złota gwiazda: Emma Drobná
Linki zewnętrzne[]