We Are Stars | |
---|---|
Logo 235. EuroSongs | |
Data rozpoczęcia | 5 czerwca 2017 |
Data Zakończenia | 16 czerwca 2017 |
Organizatorzy | Administracja dabi. |
Kraj | Szwecja |
Miasto | Uppsala |
Półfinały | |
Powrót | Albania Andora Australia Austria Belgia Finlandia Hiszpania Islandia Izrael Kosowo Liechtenstein Luksemburg Portugalia Rumunia Słowenia Turcja |
Rezygnacja | Azerbejdżan Czarnogóra Estonia Kazachstan Malta Monako Szwajcaria |
Łącznie | 32 |
Zwycięzca | FiFi |
Zwycięski kraj | Holandia |
Wykonawca | Kryst |
Tytuł piosenki | Losing My Head |
Ilość punktów | 131 |
234. EuroSongs • 236. EuroSongs | |
235. EuroSongs odbył się w Uppsali.
Sprawy konkursowe[]
Organizacja[]
Pełna organizacja dostępna jest na naszym blogu.
Organizator[]
Organizatorem 235. EuroSongs był ponownie dabi. - zwycięzca poprzedniej edycji.
Miejsce koncertu[]
Koncerty półfinałowe, jak i sam finał 235. EuroSongs zorganizowane zostały w Uppsala Arena.
Prowadzący[]
- scena: Ellen Bergström, Alexander Skarsgård
- green room: David Lindgren
Opening act[]
- półfinał I: Miss Li, Aqualung
- półfinał II: Loreen, Statements
- finał: Hurricane Love, Nowhere to Go
Podający głosy[]
Głosy szwedzkiego jury podczas finału 235. EuroSongs podał Danny Saucedo.
Terminarz[]
- 5.06.2017 - 9.06.2017 - zgłoszenia
- 9.06.2017 - 12.06.2017 - głosowanie w półfinałach
- 12.06.2017 - 16.06.2017 - głosowanie finałowe
- 16.06.2017 - wyniki
Reprezentacje[]
Swój udział w 235. EuroSongs potwierdziły 32 reprezentacje.
Uczestnicy[]
01. Alvaro |
12. FiFi |
23. matima2000 |
Kraje[]
EUROPA (31):
AUSTRALIA I OCEANIA (1):
Finał[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Holandia | FiFi | Krystl, Losing My Head | 131 | 1 |
Luksemburg | Arthur | Caro Emerald, You Belong To Me | 128 | 2 |
Dania | Kamil53 | Eivør, Surrender | 113 | 3 |
Kosowo | Alvaro | ANDRRA, Palinë | 110 | 4 |
Australia | SlyDolphin | Jessica Mauboy, Never Be the Same | 104 | 5 |
Andora | Dżek | Fuel Fandango, Toda La Vida | 97 | 6 |
Niemcy | dami3245 | Wincent Weiss, Musik Sein | 92 | 7 |
Armenia | Khalmari | Garik Papoyan & Srbuhi Sargsyan, Boat | 89 | 8 |
Rumunia | James | Lora, Valul | 89 | 9 |
Portugalia | Azet | Best Youth, Renaissance | 86 | 10 |
Irlandia | wrednyolek | BETSY, Little White Lies | 86 | 11 |
Norwegia | Kowal | Rebekka Karijord, The Orbit | 84 | 12 |
Wielka Brytania | dabi. | Callum Beattie, We Are Stars | 84 | 13 |
Białoruś | Shien | Shura Kuznetsova, Vozdukh | 80 | 14 |
Francja | Omen | Baggare, Claque-le | 80 | 15 |
Islandia | Joel | Rest In Beats, Fugle kan dø | 77 | 16 |
Turcja | Domino | Light in Babylon, Ya Sahra | 76 | 17 |
Liechtenstein | kamipol | FLOWRAG, Helden | 67 | 18 |
Austria | Patrice | filous ft. Mat Kearney, Goodbye | 53 | 19 |
Szwecja | matima2000 | Tove Styrke, Say My Name | 45 | 20 |
Polska | matedzik | Saszan, 8 miejsc | 27 | 21 |
Półfinały[]
Półfinał I[]
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Armenia | Khalmari | Garik Papoyan & Srbuhi Sargsyan, Boat | 96 | 1 |
Norwegia | Kowal | Rebekka Karijord, The Orbit | 90 | 2 |
Australia | SlyDolphin | Jessica Mauboy, Never Be the Same | 85 | 3 |
Austria | Patrice | filous ft. Mat Kearney, Goodbye | 74 | 4 |
Holandia | FiFi | Krystl, Losing My Head | 73 | 5 |
Portugalia | Azet | Best Youth, Renaissance | 72 | 6 |
Rumunia | James | Lora, Valul | 64 | 7 |
Liechtenstein | kamilpol | FLOWRAG, Helden | 64 | 8 |
Turcja | Domino | Light in Babylon, Ya Sahra | 56 | 9 |
Kosowo | Alvaro | ANDRRA, Palinë | 55 | 10 |
Słowacja | PsychoWild | Kristína, Láska bombová | 54 | 11 |
Włochy | Insiles | Fabrizio Morom, Sono anni che ti aspetto | 36 | 12 |
Izrael | Yakoov | Harel Skaat, Hollow | 34 | 13 |
Słowenia | Gucio | Klemen Slakonja, Modern Pope | 31 | 14 |
Albania | Iaitur | Flaka Krelani, Funky Funk | 23 | 15 |
Mołdawia | Czarao | Adrian Ursu, Mama | 21 | 16 |
Szczegółowe wyniki pierwszego półfinału
Półfinał II[]
W tym półfinale głosował również zwycięzca poprzedniej edycji, dabi.
Państwo | Uczestnik | Artysta, piosenka | Suma | Miejsce |
---|---|---|---|---|
Luksemburg | Arthur | Caro Emerald, You Belong To Me | 116 | 1 |
Dania | Kamil53 | Eivør, Surrender | 93 | 2 |
Francja | Omen | Baggare, Claque-le | 74 | 3 |
Islandia | Joel | Rest In Beats, Fugle kan dø | 73 | 4 |
Andora | Dżek | Fuel Fandango, Toda La Vida | 67 | 5 |
Szwecja | matima2000 | Tove Styrke, Say My Name | 65 | 6 |
Niemcy | dami3245 | Wincent Weiss, Musik Sein | 60 | 7 |
Białoruś | Shien | Shura Kuznetsova, Vozdukh | 56 | 8 |
Irlandia | wrednyolek | BETSY, Little White Lies | 51 | 9 |
Polska | matedzik | Saszan, 8 miejsc | 39 | 10 |
Rosja | Mniamnis | Kristina Si, Tebe ne budet bolno | 37 | 11 |
Hiszpania | Dave | Bongo Botrako, Caminante | 35 | 12 |
Finlandia | Natheblu | Kasmir, Kaija | 34 | 13 |
Ukraina | Fenek | Ivan Dorn, OTD | 23 | 14 |
Belgia | DaVinci | Oscar And The Wolf, So Real | 47 | DSQ |
Szczegółowe wyniki drugiego półfinału
Nagrody specjalne[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda im. Luttenberger*Klug to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najbardziej niedocenionej piosenki, której nie udało się awansować do wielkiego finału konkursu.
Nagroda w tej edycji powędrowała do reprezentacji rosyjskiej i słowackiej.
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagroda im. Lubelskiego Fulla to nagroda przyznawana przez uczestników EuroSongs dla najgorszej piosenki aktualnej edycji.
Nagrodę w tej edycji otrzymał matedzik.
OGAE Reszta Świata[]
OGAE Reszta Świata - plebiscyt, w ramach którego propozycje konkursowe oceniane są przez niezależne jury, niezawiązane bezpośrednio z Konkursem EuroSongs.
Głosowanie OGAE Reszta Świata wygrały ex aequo reprezentacje irlandzka oraz australijska.
Crystal Owl[]
Crystal Owl - Audience Award to nagrody przyznawane przez uczestników Konkursu EuroSongs, w drodze ankiety. Prawo głosu mają wszyscy aktywni uczestnicy.
1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|
Kamil53 Eivør Surrender |
Arthur Caro Emerald You Belong To Me |
FiFi Krystl Losing My Head |
Szczegółowe wyniki 2. Crystal Owl dostępne są na osobne stronie.
GoldStar Awards[]
Złote Gwiazdy przyznane zostały w sześciu kategoriach.
- najlepszy głos kobiecy: Krystl
- najlepszy głos męski: Oscar And The Wolf
- największe zaskoczenie: ANDRRA
- najlepszy teledysk: Lora
- największy freak: Baggare
- złota gwiazda: Krystl
Linki zewnętrzne[]