FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
210. EuroSongs
Data rozpoczęcia 10. listopada 2016
Data Zakończenia 18. listopada 2016
Organizatorzy Dżek
Kraj Deu Niemcy
Miasto Kolonia
Półfinały nie
Powrót Isr Izrael
CAN Kanada
Rou Rumunia
Srb Serbia
Mco Monako
Mda Mołdawia
Rezygnacja NZL Nowa Zelandia
Nld Holandia
Kaz Kazachstan
Vat Watykan
Blr Białoruś
Che Szwajcaria
Mkd Macedonia Płn.
Svk Słowacja
Arm Armenia
Lie Liechtenstein
Fin Finlandia
Łącznie 21
Zwycięzca James
Zwycięski kraj Mco Monako
Wykonawca The Avener & Laura Gibson
Tytuł piosenki You Belong
Ilość punktów 89
Eurosongs logotyp min
Ed pop 209. EuroSongs  Wikia punkt  211. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



210. EuroSongs odbyła się w Deu Niemczech.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był CAN Azet

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 380x380px

Zgłoszone kraje

01. Gbr DaVinci
02. Bel Dżek
03. Deu Joel
04. Isr rafisko
05. Irl Mniamnis
06. AUS WrednyOlek
07. Mco James
08. Esp Bajer
09. Nor Kowal
10. Pol Przemko

11. Tur Adam.wu
12. CAN Azet
13. Ita Łotek
14. Rou Nowy
15. France Damiano
16. Dnk Domiiin
17. Srb Shien
18. Swe Castiel
19. Mda Yamii
20. Aut Alvaro

21. Isl Abzel

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Mco Monako James The Avener You Belong ft. Laura Gibson 89 1
Dnk Dania Domiiin Alex Vargas Higher Love 72 2
Bel Belgia Dżek Hydrogen Sea Beating Heart 72 3
France Francja Damiano TAL Le temps qu'il faut 69 4
Deu Niemcy Joel SOHN Conrad 68 5
Gbr Wielka Brytania DaVinci Vaults Midnight River 68 6
AUS Australia WrednyOlek PNAU Chameleon 67 7
Nor Norwegia Kowal Maria Hazell Debut 65 8
Srb Serbia Shien Ana Opacak Na kraju dana 63 9
Aut Austria Alvaro Anna Naklab Whole 63 10
Ita Włochy Łotek Marco Mengoni Sai Che 46 11
CAN Kanada Azet Vita Chambers & Defibrillator Want You 40 12
Swe Szwecja Castiel Crying Day Care Choir Wedding Song 38 13
Isr Izrael Rafisko Ishtar Alabina Baila 34 14
Tur Turcja Adam.wu MERVE ÖZBEY VİCDANIN AFFETSİN 26 15
Irl Irlandia Mniamnis Emeli Sandé Breathing Underwater 21 16
Rou Rumunia Nowy Manuel Riva & Eneli Mhm Mhm 18 17
Pol Polska Przemko Rokiczanka W moim ogródecku 16 18
Isl Islandia Abzel King Police 95 19
Esp Hiszpania Bajer Chenoa Soy Humana 9 20
Mda Mołdawia Yamii Eduard Romanyuta Conspiracy 5 21

Szczegółowe wyniki finału

Linki zewnętrzne