FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
203. EuroSongs
Data rozpoczęcia 10. września 2016
Data Zakończenia 18. września 2016
Organizatorzy Dżek
Kowal
Kraj Alb Albania
Miasto Elbasan
Półfinały nie
Powrót USA Stany Zjedn.
Che Szwajcaria
Svk Słowacja
Ukr Ukraina
Tur Turcja
Isl Islandia
Mne Czarnogóra
Rezygnacja AUS Australia
TWN Tajwan
Bgr Bułgaria
Rus Rosja
Mlt Malta
Łącznie 20
Zwycięzca Dżek
Zwycięski kraj Ukr Ukraina
Wykonawca Luna
Tytuł piosenki Butyloczka
Ilość punktów 92
Eurosongs logotyp min
Ed pop 202. EuroSongs  •  204. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Odkrywaj icon eurosongs Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



203. EuroSongs odbyła się w Alb Albanii.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był USA Pszemo

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 203

Zgłoszone kraje

01. Pol DaVinci
02. Svk Domiin
03. Ukr Dżek
04. Swe Joel
05. Mco rafisko
06. Irl Szymek79
07. USA Pszemo
08. Mne Mniamnis
09. Nor Azet
10. Che WrednyOlek

11. Dnk James
12. Isl Deblinsky
13. Grc Bajer
14. Alb Kuba
15. Deu Kamil
16. Gbr Kowal
17. Ita Lisu
18. France Omen
19. Fin Sal
20. Tur Przemko

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Ukr Ukraina Dżek Luna Butyloczka 92 1
Gbr Wielka Brytania Kowal Autoheart Oxford Blood 82 2
France Francja Omen Yseult La Vague 81 3
Nor Norwegia Azet Full of Keys Me & the Sea 60 4
USA Stany Zjedn. Pszemo X Ambassadors Unsteady 59 5
Dnk Dania James MAIA Tordenkys 56 6
Irl Irlandia Szymek James Vincent McMorrow Rising Water 52 7
Svk Słowacja Domiiin Lina Mayer Nothing 44 8
Alb Albania Kuba Bleona Take you Over 42 9
Swe Szwecja Joel Julie Bergan Arigato 38 10
Pol Polska DaVinci Swiernalis Dzikie Palmy 35 11
Deu Niemcy Kamil Sarah Connor Kommst du mit ihr 32 12
Ita Włochy Lisu Emma Il Paradiso non esiste 29 13
Mne Czarnogóra Mniamnis Ministarke Mrtav ili živ 29 14
Che Szwajcaria WrednyOlek Len Sander Another Man 24 15
Isl Islandia Deblinsky Valdimar Yfirgefinn 20 16
Tur Turcja Przemko Hande Yener Hani Bana 18 17
Mco Monako Rafisko Boulevard des airs Ce gamin-là 70 18
Grc Grecja Bajer Metaxas Selene 64 19
Fin Finlandia Sal Johanna Kurkela Kuolevainen 59 20

Szczegółowe wyniki finału

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.