FANDOM


Eurosongs wikia logo2018
195. EuroSongs
Data rozpoczęcia 2. lipca 2016
Data Zakończenia 12. lipca 2016
Organizatorzy Dżek
Abzel
Kowal
Kraj Ukr Ukraina
Miasto Dnipro
Półfinały tak
Powrót Pol Polska
Cze Czechy
Ita Włochy
Cyp Cypr
Lie Liechtenstein
Prt Portugalia
Alb Albania
Aze Azerbejdżan
Nld Holandia
Est Estonia
Rezygnacja Leb Liban
Esp Hiszpania
AUS Australia
Grc Grecja
Geo Gruzja
Mlt Malta
Mne Czarnogóra
Rou Rumunia
Lva Łotwa
Tur Turcja
And Andora
Mkd Macedonia Płn.
Łącznie 27
Zwycięzca Szymek
Zwycięski kraj Nor Norwegia
Wykonawca Dotter
Tytuł piosenki Creatures Of The Sun
Ilość punktów 173
Eurosongs logotyp min
Ed pop 194. EuroSongs  Wikia punkt  196. EuroSongs Ed nast
Website icon eurosongs wiki Facebook icon eurosongs wiki Group icon eurosongs wiki Instagram icon eurosongs Twitter icon eurosongs Info icon 2017 Historia 2017 Regulamin icon eurosongs wiki Szukaj icon eurosongs



195. EuroSongs odbyła się na Ukr Ukrainie.

Sprawy konkursowe

Organizator

Organizatorem edycji był Lie Jax

Mapa Europy

kolor zielony - państwo biorące udział
kolor czerwony - państwo bez udziału w tej edycji 195

Zgłoszone kraje

01. Prt Alvaro
02. Rus Castiel
03. France DaVinci
04. Swe Domiin
05. Cze Dżek
06. Dnk Joel
07. Ukr Kowal
08. Ita rafisko
09. Deu WrednyOlek
10. Nor Szymek79

11. Cyp Bajer
12. Isl Haobeika
13. Lie Jax
14. Blr Pszemo
15. Alb Sal
16. Fin Matti
17. Gbr Mniamnis
18. Srb Winiu
19. Aut Estrella
20. Mda Roczuś

21. Nld Azet
22. Pol Łotek
23. Irl Abzel
24. Aze Adam.wu
25. Est Euromario
26. Svk Nowy
27. Isr James

Półfinał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Nor Norwegia Szymek Dotter Creatures Of The Sun 161 1
Ita Włochy Rafisko Marianne Mirage La vie 144 2
Deu Niemcy WrednyOlek LEA Dach 141 3
Irl Irlandia Abzel Casi Lion 139 4
Dnk Dania Joel Blondage Dive 116 5
Aze Azerbejdżan adam.wu Atiye Abrakadabra 112 6
Isr Izrael James Lee Triffon Different Sun 101 7
Pol Polska Łotek Yuuki ft. 7.1 Trio Higher 98 8
Isl Islandia Haobeika Júníus Meyvant Mighty Backbone 88 9
Gbr Wielka Brytania Mniamnis Hurts Wings 77 10
Rus Rosja Castiel Little Big Give Me Your Money 72 11
Prt Portugalia Alvaro Miss Tati Again and Again 71 12
Est Estonia Euromario Møtions ft. Kasii Paint The Sky 67 13
Svk Słowacja Nowy Barbora Poláková Generace 59 14
Mda Mołdawia Roczuś Claudiu Mirea It Burns Me Up 53 15
Cyp Cypr Bajer Aris Makris Stasou 38 16
Srb Serbia Winiu Milan Stanković Od mene se odvikavaj 29 17

Szczegółowe wyniki półfinału

Finał

Kraj
Uczestnik
Artysta
Piosenka
Punkty
Miejsce
Nor Norwegia Szymek Dotter Creatures Of The Sun 173 1
Ita Włochy Rafisko Marianne Mirage La vie 141 2
Deu Niemcy WrednyOlek LEA Dach 106 3
Aze Azerbejdżan Adam.wu Atiye Abrakadabra 104 4
Cze Czechy Dżek Zuzana Smatanová Horou 101 5
Irl Irlandia Abzel Casi Lion 97 6
Dnk Dania Joel Blondage Dive 92 7
Isr Izrael James Lee Triffon Different Sun 88 8
Aut Austria Estrella Thorsteinn Einarsson Kryptonite 80 9
Swe Szwecja Domiiin Albin Lee Meldau Let Me Go 76 10
Alb Albania Sal Eliza Hoxha Hesthja e Kangës 70 11
Pol Polska Łotek Yuuki ft. 7.1 Trio Higher 66 12
Isl Islandia Haobeika Júníus Meyvant Mighty Backbone 61 13
Lie Liechtenstein Jax Leyya Butter 57 14
Nld Holandia Azet Celine Cairo Hello Love 54 15
Gbr Wielka Brytania Mniamnis Hurts Wings 49 16
Blr Białoruś Pszemo Brunettes Shoot Blondes Bittersweet 46 17
France Francja DaVinci Florent Mothe Quoi De Neuf 41 18
Ukr Ukraina Kowal Pianoboy Rodymky 33 19
Fin Finlandia Matti Sanni 2080 luvulla 31 20

Szczegółowe wyniki finału

Linki zewnętrzne