Logo 166. EuroSongs | |
Data rozpoczęcia | 3 września 2015 |
Data Zakończenia | 13 września 2015 |
Organizatorzy | dabi. James |
Kraj | Turcja |
Miasto | Batman |
Półfinały | |
Powrót | Armenia Irlandia Islandia Maroko Polska |
Rezygnacja | Azerbejdżan Litwa Rosja Szwajcaria |
Łącznie | 35 |
Zwycięzca | DaVinci |
Zwycięski kraj | Holandia |
Wykonawca | Leonie Meijer |
Tytuł piosenki | Won't Come Back |
Ilość punktów | 140 |
165. EuroSongs • 167. EuroSongs | |
166. EuroSongs odbył się w Batman, w Turcji.
Sprawy konkursowe[]
Organizator[]
Organizatorem edycji był James.
Terminarz[]
- 3.09.2015 - 7.09.2015 - zgłoszenia
- 7.09.2015 - 10.09.2015 - głosowanie w półfinałach
- 10.09.2015 - wyniki półfinałów
- 10.09.2015 - 13.09.2015 - głosowanie w finale
- 13.09.2015 - wyniki
Uczestnicy[]
Swój udział w tej edycji potwierdziło 35 reprezentacji.
Zgłoszone kraje[]
01. ... |
15. Jarpen |
29. rafisko |
Półfinały[]
Półfinał 1[]
Kraj |
Uczestnik |
Artysta |
Piosenka |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Macedonia Płn. | Estrella | LUCE | Nakon dana tog | 109 | 1 |
Luksemburg | svenski | Causes | Teach Me How To Dance With You | 93 | 2 |
Islandia | Abzel | Bon Homme ft. Lydmor | Daybreaker | 92 | 3 |
Austria | Azet | Cosby | Yeah! | 77 | 4 |
Armenia | dabi. | Inga & Anush Arshakyans | Aprelu | 76 | 5 |
Monako | Castiel | ALB | Never Miss You | 76 | 6 |
Maroko | Rarytas | Riff Cohen | Que Du Bonheur | 74 | 7 |
Izrael | immortal | Hindi Zahra | Any Story | 68 | 8 |
Wielka Brytania | Ullo | Charlotte OC | If My House Was Burning | 63 | 9 |
Andora | Khalmari | Best Youth | Mirrorball | 52 | 10 |
Francja | Szymek79 | Louane | Jeune (j'ai envie) | 49 | 11 |
Portugalia | newquality | Xinobi | Mom and Dad | 48 | 12 |
Chorwacja | Kowal | Petra Kovačević | Buka, galama | 43 | 13 |
Niemcy | krzys | Namika | Nador | 42 | 14 |
Cypr | Maggiee | Arta Memedi | Ski Ftyr | 38 | 15 |
Grecja | rafisko | Tamta ft. Xenia Ghal | Gennithika Gia Sena | 32 | 16 |
Rumunia | ... | Roger Cicero | Du bist mein Sommer | 12 | 17 |
Szczegółowe wyniki półfinału 1.
Półfinał 2[]
Kraj |
Uczestnik |
Artysta |
Piosenka |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Serbia | Neshko | Irena Žilić | Over The Sea | 95 | 1 |
Australia | WrednyOlek | Joni in the Moon | War and Porn | 92 | 2 |
Holandia | DaVinci | Leonie Meijer | Won't Come Back | 85 | 3 |
Szwecja | Mans | Seinabo Sey | Pistols at Dawn | 82 | 4 |
Irlandia | Kol | Emeli Sandé | Save My Soul | 76 | 5 |
Węgry | Dżek | Kristína | Ta Ne | 71 | 6 |
Polska | Łotek | BOVSKA | Kaktus | 71 | 7 |
Liechtenstein | Domiiin | BOY | We Were Here | 66 | 8 |
Dania | MyZone | Freja | Young Heart | 66 | 9 |
Hiszpania | Bastiano | IRIS | I'll Wait For You | 63 | 10 |
Belgia | righski | San Holo feat. Tessa Douwstra | Hold Fast | 61 | 11 |
Albania | pszemo | DEMY & ΜΕΛΙSSES | Proti Mou Fora | 60 | 12 |
Norwegia | Joel | Cape Lion | Called You Mine | 56 | 13 |
Kosowo | Alvaro | Yllka Kuqi | Ofendimi | 31 | 14 |
Białoruś | Jax | Natan ft. Kristina Si | Ty gotov uslyszać niet? | 30 | 15 |
Ukraina | Jarpen | Brunettes Shoot Blondes | Tomorrow | 20 | 16 |
Czechy | Domino | Support Lesbiens | K. I. D. | 19 | 17 |
Szczegółowe wyniki półfinału 2.
Finał[]
Kraj |
Uczestnik |
Artysta |
Piosenka |
Punkty |
Miejsce |
---|---|---|---|---|---|
Holandia | DaVinci | Leonie Meijer | Won't Come Back | 140 | 1 |
Serbia | Neshko | Irena Žilić | Scars | 132 | 2 |
Turcja | James | Dogma | Nane | 121 | 3 |
Islandia | Abzel | Bon Homme & Lydmor | Daybreaker | 121 | 4 |
Macedonia Płn. | Estrella | LUCE | Nakon Dana Tog | 118 | 5 |
Węgry | Dżek | Kristína | Ta Ne | 117 | 6 |
Irlandia | Kol | Emeli Sandé | Clown | 106 | 7 |
Luksemburg | svenski | Causes | Teach Me How To Dance With You | 91 | 8 |
Szwecja | Mans | Seinabo Sey | Pistols At Dawn | 93 | 9 |
Armenia | dabi. | Inga & Anush Arshakyans | Aprelu April | 80 | 10 |
Maroko | Rarytas | Riff Cohen | Que Du Bonheur | 80 | 11 |
Izrael | immortal | Hindi Zahra | Any Story | 76 | 12 |
Dania | MyZone | Freja | Young Heart | 71 | 13 |
Austria | Azet | Cosby | Yeah! | 70 | 14 |
Hiszpania | Bastiano | IRIS | I'll Wait For You | 68 | 15 |
Monako | Castiel | ALB | Never Miss You | 67 | 16 |
Australia | WrednyOlek | Joni in the Moon | War and Porn | 67 | 17 |
Wielka Brytania | Ullo | Charlotte OC | If My House Was Burning | 53 | 18 |
Liechtenstein | Domiin | BOY | We Were Here | 45 | 19 |
Andora | Khalmari | Best Youth | Mirrorball | 29 | 20 |
Polska | Łotek | Bovska | Kaktus | 121 | DSQ |
Nagroda im. Luttenberger*Klug[]
Nagroda imienia Luttenberger*Klug powędrowała do Belgii.
Nagroda im. Lubelskiego Fulla[]
Nagrodę im. Lubelskiego Fulla otrzymał Alvaro.
People Choice[]
Nagrodę Publiczności, 4. People Choice zdobyła Estrella.
GoldStar AWARDS[]
- najlepszy głos kobiecy: Zara Gevorgyan (Dogma)
- najlepszy głos męski: Causes
- największe zaskoczenie: Szwecja
- złota łza: Norwegia
- ZŁOTA GWIAZDA - nagroda główna: Dogma
Linki zewnętrzne[]